• Cyfrowa lekcja w 4C

• 29.11.2023 09:47
      • 14 listopada odbyła się wyjątkowa lekcja. Jak wskazuje sam skrót 4C, który łączy w sobie klasy czwarte oraz cyfryzację, przedstawiciele uczniów klas czwartych wzięli udział w cyfrowych zajęciach prowadzonych w Ministerstwie Cyfryzacji przy ulicy Królewskiej 27 w Warszawie.
      • W ramach realizacji programu Laptop dla ucznia powstała tam sala edukacyjna wyposażona w dwanaście laptopów. Były to sprzęty tożsame z tymi, które trafiają do rąk czwartoklasistów w całej Polsce.

Uczniowie uczestniczyli w lekcji pt. Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z Internetu, podczas bezpłatnego kursu e-learningowego dostępnego na platformie OSE IT Szkoła. W trakcie kursu dzieci razem z bohaterami pogłębiały wiedzę z zakresu niebezpieczeństw w Internecie. Dowiedziały się jak bezpiecznie z niego korzystać, jak budować zdrowe cyfrowe nawyki, a także poznały zagadnienia związane z ochroną prywatności, kontaktami online oraz cyberzagrożeniami.

Opracowała:
        Marta Jaroszewska