• Rusza kampania Rowerowy maj 2019

• 08.05.2019 11:07
      • Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania skierowana do uczniów i nauczycieli szkół oraz przedszkoli. Promuje zdrowy tryb życia, zrównoważoną mobilność i popularyzuje rower jako środek transportu.
      • Zasady są bardzo proste:

każdy uczeń, który  w maju przyjedzie do szkoły na rowerze, otrzyma dwie naklejki.

Jedną (kwadratową) przykleja do swojego specjalnego dzienniczka rowerowego, drugą (okrągłą) na klasowy plakat Rowerowego Maja.

Za aktywne podróże uznaje się przejazdy rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach.

Dopuszczalne są, w przypadku dalszych odległości, podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami na ostatnim odcinku, którego długość nie powinna być krótsza niż 500 m.

Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach:

- indywidualnym,

- klasowym,

- szkolnym.

Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii zostaną nagrodzeni:

a. najlepsze szkoły w skali miasta otrzymają nagrody rzeczowe

b. najlepsze klasy w każdej szkole otrzymują wycieczki klasowe

c. najaktywniejsi uczniowie otrzymają upominki rowerowe.

O wyniku placówki lub klasy/grupy decyduje liczba aktywnych podróży w drodze do placówki w stosunku do liczby wszystkich uczniów/dzieci w danej placówce lub klasie/grupie.

Koordynatorzy szkolni:

p. Agnieszka Cieniuszek klasy  I - IV, p. K. Obidzińska klasy V - VIII, p. Anna Szymborska opiekun klas gimnazjalnych.