• II Memorialł Mirosławy Litmanowicz

• 19.02.2019 12:41
      • W dniu 16 II 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział  w II Memoriale Mirosławy Litmanowicz.

• Turniej rozgrywany był pod patronatem Burmistrza Mokotowa Pana Rafała Miastowskiego. Rozgrywki organizowało wydawnictwo Penelopa i Uczniowski Klub Szachowy Hetman.

Gośćmi zaproszonymi byli m. in. Syn Pani Mirosławy Litmanowicz (mistrzyni międzynarodowej od 1967 roku, wspaniałej autorki podręczników i książek szachowych) oraz Radosław Jedynak (arcymistrz od 2006 r.) obecnie Prezes Polskiego Związku Szachowego.

W turnieju wystartowało 51 zawodników i zawodniczek. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów.

23 zawodników, już przy starcie było dużo lepszych od nas. Graliśmy na dystansie 6 rund, systemem szwajcarskim,  tempem 15 minut i 15 sekund za wykonanie posunięcia.

Nasze sukcesy:

Janek Szumański (IV kategoria) zdobył 4 punkty. Zajął 15 miejsce. W ostatniej partii pokonał zawodnika z III kategorią.

Staś Rogowski  (IV kategoria) uzyskał 3 punkty.  Zajął 23 miejsce.  Dwukrotnie zremisował z zawodnikami posiadającymi wyższe kategorie (III oraz II),  a w przedostatniej partii pokonał zawodnika z II kategorią szachową -  partię wygrał.

Jakub Pardo (V kategoria) zdobył 3 punkty i uzyskał normę na IV kategorię szachową.

Borys Trzaska (IV kategoria) zdobył 2 punkty.

Wiktor Struczewski  (brak kategorii) wygrał partię z zawodnikiem posiadającym IV kategorię.

Laura Tatoń (V kategoria) uzyskała 2 punkty, zajęła V miejsce wśród dziewcząt.

Amelka Wojtaś  uzyskała wyróżnienie dla najmłodszej uczestniczki zawodów.