• Zawody Pływackie Dzieci z Niepełnosprawnościami - Białołęka  2023
      • Zawody Pływackie Dzieci z Niepełnosprawnościami - Białołęka 2023

• 24.05.2023 08:48
      • W niedzielę 14 maja 2023 roku miało miejsce szczególne wydarzenie.
        Na pływalni Białołęckiego Ośrodka Sportu odbyły się XVIII Zawody Pływackie Dzieci z Niepełnosprawnościami - Białołęka  2023. Impreza sportowa połączona została z „Piknikiem Integracyjnym”, który uświetnił zawody i na który licznie przybyli zawodnicy z  rodzinami, trenerami a także zaproszeni goście.
      • Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Grzegorz Kuca- Burmistrz Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy.

Organizatorami imprezy była Szkoła Podstawowa nr 366 w Warszawie, Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 366 oraz Białołęcki  Ośrodek Sportu.  Zawody odbyły się już po raz XVIII i z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Na rywalizację docierają dzieci i młodzież z całej Warszawy, by zmierzyć się z kolegami i koleżankami w tej niesamowitej dyscyplinie sportowej jaką jest pływanie.

Pani Ewa Rudomino  pomysłodawca zawodów, życzyła zawodnikom nie tylko medali i miejsca na podium, ale przede wszystkim wytrwałości, która jest drogą do sukcesu.

Rywalizacji towarzyszył niepowtarzalny klimat - entuzjastyczny doping, nie tylko ze strony rodziców i trenerów, ale również zgromadzonej na pływalni publiczności. Rodzice dzieci niepełnosprawnych docenili niesamowitą atmosferę zawodów, w których wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Każde dziecko otrzymało dyplom, medal, nagrodę rzeczową. Każdy zawodnik czuł się ważny.

Gratulacje i życzenie dalszych sukcesów w zawodach sportowych przekazano wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.

Na „Pikniku Integracyjnym” współtowarzyszącym imprezie, zaproponowaliśmy wiele różnorodnych atrakcji. Na boisku BOS rozegrał się Turniej piłki nożnej klas V. Poza tym można było skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, pomalować buźkę, poskręcać balony w różne finezyjne kształty, wykonać mydełko, prasowankę lub bransoletkę z kolorowych koralików, wziąć udział w loterii fantowej, zrobić małe i duże bańki mydlane, wspólnie wykonać taniec indiański,

kupić książkę, ciasto, popróbować waty cukrowej, popcornu, lodów, a na koniec wykonać pamiątkowe zdjęcia w Fotobudce.

Odbyły się także pokazy artystyczne i sportowe białołęckiej młodzieży. Wystąpiły: Uczniowski Klub Sportowy- Talenciaki, Uczniowski   Klub  Sportowy Talent Białołęka, Klubu Masters Dojo Warszawska Akademia Sztuk  Walki, Egurrola Dance Studio Tarchomin oraz uczniowie Szkoły Podstawowej 366. Poza tym byli z nami: Grom Combat Kids, Centrum Nauczania Matematyki MATH RIDERS, szkoła językowa Early Stage, Akademia Twórczości - Creativo, Studio kulinarne „Radość z gotowania”, Teatr Kontaktowy- „Świat wrażeń”, Szkoła baletowa- „Gracja Elegancja”, Akademia „Colors of Dance”, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 10 Grupa Ratownictwa Technicznego,  Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Białołęka. Targówek.

Występy zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie, a oklaskom nie było końca.

Każdy znalazł tu coś dla siebie.

W tą piękną majową niedzielę warto było się wybrać z całą rodziną na piknik na terenie Białołęckiego Ośrodka Sportu i Szkoły Podstawowej nr 366 i aktywnie spędzić czas jednocześnie bawiąc się i pomagając innym.

Opracowanie:
        Ewa Rudomino