• Warsztaty robienia pizzy, czyli smaczna lekcja doradztwa zawodowego w klasie integracyjnej 7a

• 06.02.2023 09:44
      • Dnia 27 lutego uczniowie klasy 7a wraz z opiekunami p. Katarzyną Orzechowską i Anną Nowak udali się na warszawski Żoliborz do pizzerii „Pepperoni”, by spróbować swoich umiejętności w robieniu pizzy.
      • Dzieci zasiadły przy wspólnym stole, na którym przygotowane były produkty i akcesoria potrzebne do wypieku pizzy. W krótkim wstępie została przedstawiona historia powstawania pizzy. Goście ubierani byli w profesjonalne fartuszki i czapeczki. Każdy uczestnik przygotował od podstaw swoją własną prawdziwą pizzę i dekorował ją według własnego pomysłu.

Pizza wypiekana była w piecu, pod obserwacją dzieci. Po wypieczeniu odbyła się konsumpcja własnych dzieł kulinarnych.

Opracowanie:
        Katarzyna Orzechowska