• Międzynarodowy Dzień Teatru w SP 366
   • Międzynarodowy Dzień Teatru w SP 366

   • 31.03.2021 15:41
   • Jak co roku społeczność naszej szkoły postanowiła uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku w związku z pandemią zamiast tradycyjnego SPMFTiA braliśmy udział w wykładach i lekcjach o teatrze, a także przez cały tydzień przygotowywaliśmy rekwizyty teatralne i prezentacje związane z historią teatru.

   • We wszystkich klasach w piątek 26 marca 2021 roku odbyły się lekcje przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Celem zajęć było ukazanie teatru na przestrzeni wieków i w różnych częściach świata. Ponadto uczniowie klas 4-8 mieli okazję spotkać się z aktorami warszawskich teatrów - panem Krzysztofem Cybińskim i Robertem Tonderą. Dowodem na  pozytywny odbiór ze strony dzieci i młodzieży były ich komentarze po tym wydarzeniu. Potwierdziły one, że warto organizować  tego typu spotkania.

    Antek: „Lekcja była bardzo interesująca. Pan prowadzący bardzo dobrze i ciekawie opowiadał. Polecam dla osób, które chciałyby kiedyś zostać aktorami.”

    Aleksander: „Lekcja mi się bardzo podobała. Dużo informacji, ciekawie prowadzona. Polecam nie tylko osobom interesującym się aktorstwem – jest nie tylko o teatrze, ale też o wyobraźni i o tym, że sztuka wymaga oryginalnego myślenia, zaangażowania, zdecydowania i wytrwałości. Podobało mi się też to, że prowadzący nie tylko opowiadał, ale też zadawał uczniom pytania. Bardzo miło i ciekawie spędzona godzina. ”

    Marysia: ,, Super lekcja. Myślę, że osoby zainteresowane aktorstwem były zafascynowane.” 

    Matylda: „Było bardzo ciekawie, wiele się dowiedziałam.”

    Okazuje się więc, że mimo zdalnego nauczania można w sposób ciekawy i zróżnicowany uczestniczyć w tym wyjątkowym święcie ludzi teatru.

    W klasie 0a zorganizowane zostały warsztaty teatralne dla przedszkolaków.

    Nasi podopieczni ćwiczyli dykcję powtarzając łamańce językowe, doskonalili poczucie rytmu podczas tańca z szyfonowymi chusteczkami oraz rozwijali zdolności aktorskie podczas ćwiczenia dramowego „Nasionko”.

    Przygotowali też dekoracje do krótkiej inscenizacji ‘Kota w butach” i odbyli próbę przedstawienia. Dzieciaki doskonale znają już swoje role i pięknie śpiewają piosenkę.

    Na koniec dzieci mogły poprzebierać się za różne postaci i to chyba sprawiło im największą frajdę.

    Wszyscy doskonale się bawili i pogłębili swoją wiedzę o teatrze.

    Klasa 3b również dołączyła do grona obchodzących "Dzień Teatru" w naszej szkole. Rozmawiała o osobach pracujących w teatrze. Uczniowie zastanawiali się kim mogliby być pracując w teatrze.

    Poznali słowa związane z teatrem i ich angielskie tłumaczenie. Obejrzeli spektakl teatralny pt."Bajka o szczęściu". Uczniowie zainspirowani przedstawieniem na koniec wykonali przepiękne kukiełki i pacynki. 

    Klasa 3a świętowała "Dzień Teatru" w dwóch językach: polskim i angielskim podczas lekcji dualnej

     

    Fotoalbum

    Prezentacja o teatrach.pdf

    Teatry w Warszawie.pdf

    Teatr podczas II wojny światowej.pdf

                                                                                                                                 Opracowanie:
    klasy 4-8:
    Sylwia Murawska-Oleksińska, 
    Agnieszka Gigol, Ewelina Błaszkiewicz
    Izabela Olędzka - klasa 0a
    Olga Tenderenda - klasa 3b

    Agnieszka Cieniuszek - klasa 3a

     

   • Wróć do listy artykułów
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła II
   • sekretariat@strumyk21.edu.pl
   • +48 22 58-70-980 Fax:+48 22 58-70-998
   • ul. Strumykowa 21 03-138 Warszawa