• Majowe spotkanie z Michałem Rusinkiem

• 17.06.2024 10:38
      • W maju gościł w naszej szkole pan Michał Rusinek - niegdyś sekretarz znakomitej poetki Wisławy Szymborskiej, dziś prowadzący jej fundację. Nasz gość obecnie jest profesorem na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing.
      • Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku. Jest członkiem Rady Języka Polskiego PAN.

Pan Michał Rusinek spotkał się z najstarszymi uczennicami i uczniami naszej szkoły, a także jedną klasą siódmą.

Rozmawiał z młodzieżą o błędach językowych, niejednokrotnie bawiąc i zwracając uwagę na to, jak istotna jest znajomość naszego języka. Podpisał także książkę swojego autorstwa, po którą zapraszamy do szkolnej biblioteki.

Spotkanie w całości sfinansowała Rada Rodziców.

Opracowała:
        Joanna Gniwek