• Nadzieja w mroku: Życie Warszawy w czasie II wojny światowej

• 28.11.2023 10:14
      • 23 listopada klasy: 4a, 5b, 5c, 7b, 7c, 8a i 8b uczestniczyły w multimedialnym spektaklu „Nadzieja w mroku: Życie Warszawy w czasie II wojny światowej”. Jest to część projektu „Światła historii”, dzięki któremu uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w przedstawieniach edukacyjnych, które pozwalają im poznać historię Polski w wizualny sposób.
      • W ramach projektu nasi uczniowie mogli obejrzeć multimedialny spektakl, podczas którego poznali życie codzienne w czasach II wojny światowej. Przenieśli się oni w czasie do okupowanej Warszawy, co pozwoliło im zrozumieć, z jak trudnymi warunkami musieli radzić sobie ówcześni mieszkańcy naszej stolicy, a także jak wielu ludzi musiało wówczas walczyć o przetrwanie.

Z pewnością był to nie tylko spektakl, to niezapomniane przeżycie, które zachęciło naszych uczniów do pogłębiania wiedzy z zakresu II wojny światowej. Po przedstawieniu uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć piękny film „Był sobie pies 2”, który wzruszył zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Opracowała:
        Wioleta Zawistowska