• Z ucztą na Olimpie! - Klasa 5d w roli bogów greckich

• 02.11.2023 09:47
      • Dnia 23 października sala nr 38a przemieniła się w górę Olimp! Kto powiedział, że omawianie lektury szkolnej musi być nudne? Nic bardziej mylnego! Uczniowie klasy 5d coś o tym wiedzą. Na podsumowanie omawiania „Mitologii” Jana Parandowskiego piątoklasiści wcielili się w wylosowane wcześniej postacie z mitów.
      • Klasowy konkurs był podzielony na dwie kategorie.

Zadaniem uczniów było przebranie się za danego boga lub boginię i wygłoszenie krótkiej autoprezentacji. Oceniana była kreatywność, jak również sposób zaprezentowania postaci. W drugim etapie uczniowie wzięli udział w interaktywnym quizie z wiedzy o mitach i bogach. Po wszystkim, jak na bogów greckich przystało, uczniowie zasiedli do uczty. Zajadali się nektarem i popijali ambrozję, która ma zapewnić im wieczną młodość i nieśmiertelność. Tę lekcję polskiego uczniowie z pewnością zapamiętają na długo.

Konkurs na najlepsze przebranie za boga/boginię wygrał Aleksander Frąckiewicz, który wcielił się w boskiego posłańca - Hermesa.

Zwycięzcy w quizie z wiedzy na temat mitów i bogów greckich:

1.       miejsce - Konstancja Nowak

2.       miejsce - Szymon Konik

3.       miejsce - Aleksander Frąckiewicz

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a całej klasie – za kreatywność i zaangażowanie w życie szkoły. Dziękujemy również Rodzicom za pomoc przy organizacji konkursu.

Opracowała: Natalia Kwiatkowska