• Spotkanie autorskie

• 24.01.2023 09:08
      • W dniach 17-18 stycznia gościły w naszej szkole: pani Renata Piątkowska, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz pani Malwina Kożurno, lektorka. Podczas spotkań dzieci mogły wysłuchać zabawnych i prawdziwych historii z udziałem rożnych zwierząt, dowiedzieć się, jak twarde orzechy ludzie mają czasem do zgryzienia, a także przypomnieć sobie, kto i co robi, aby można było stworzyć książkę.

• Młodzież natomiast w skupieniu słuchała opowieści o młodej Pakistance, Malali, a także zapoznawała się z poruszającą historią życia Ireny Sendlerowej.

Podczas spotkań wszyscy mogli także usłyszeć, jak czyta profesjonalny lektor. Pani Malwina Kożurno bawiła do łez młodszych czytelników, starszych natomiast wzruszała czytając fragmenty o bohaterskich działaniach Ireny Sendler.

Spotkania z autorką i lektorką okazaly się bardzo trafioną inicjatywą. Udowodniły, że książki nadal są potrzebne - czasem bawią, czasem wzruszają, przenoszą w inny świat.

Zatem czytajmy jak najwięcej!

Opracowanie:
        Joanna Gniwek