• Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania – 2022 rok

• 07.10.2022 16:19
      • Dnia 29 września 2022 roku Szkoła Podstawowa Nr 366 im. Jana Pawła II w Warszawie wzięła aktywnie udział w Międzynarodowym Dniu Głośnego Czytania. Uczniowie klas I-III uważnie słuchali literatury dziecięcej, czytanej przez nauczycieli uczących w klasach młodszych.
      • Z zaciekawieniem wysłuchali historii Mani, na podstawie książki o Marii Skłodowskiej Curie „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie” autorstwa Grodek Julity i Fus Katarzyny, a także poznali przygody Cukierka, na podstawie lektury „Cukierku, ty łobuzie!” Waldemara Cichonia.

Czas, w którym to czytane były na forum wybrane pozycje książkowe był wyjątkowy i niezapomniany, nie tylko dla uczniów ale i dla nauczycieli. Duże zaciekawienie literaturą dziecięcą młodszych uczniów pokazało jak ważne jest czytanie dzieciom i ile daje radości.

Dzień Głośnego Czytania minął szybko ale zawsze będziemy (jako nauczyciele oraz prywatnie rodzice) zachęcali rodziców swoich uczniów aby czytać dzieciom,  z dziećmi codziennie.

Magdalena Panek