• Dzień Języka Ojczystego

• 25.02.2022 12:46
      • W dniu 21 lutego obchodzony był Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole w tym dniu wiele się działo. Uczniowie brali udział w quizie językowym. Mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą języka polskiego. Zasób wiedzy poszerzali także, dzięki umieszczonych w różnych zakątkach szkoły, faktach i ciekawostkach o języku polskim.

• Na dobrą zabawę mogli również liczyć Ci, którzy chcieli poćwiczyć swoją dykcję. Uczniowie klas czwartych przygotowali łamańce językowych, z których następnie zrobiono kolorowe girlandy. Dzięki ich zawieszeniu na szkolnych korytarzach wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli „łamać swoje języki” i ćwiczyć dykcję.

Jednak to nie koniec atrakcji językowych. Tego dnia uczniowie wzięli również udział w głosowaniu na ulubione staropolskie słowo. Miło jest nam zakomunikować, że zwyciężyło słowo „gałgan”. Słowem tym, w dawnej Polsce, nazywano łobuzów.

Opracowanie:

Wioleta Zawistowska