• Majowe Święta w świetlicy

• 07.05.2021 14:57
      • Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W tych pierwszych trzech dniach obchodzone są bowiem w Polsce święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisane zostały w historii polskiej państwowości.

• 1.Maja obchodzimy Święto Pracy. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest świętem obchodzonym 2. Maja. W tym dniu przypominamy sobie o historii i znaczeniu biało – czerwonej flagi. Narodowe Święto Trzeciego Maja to święto państwowe, które jest obchodzone na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3. Maja.

Tematyka tych świąt była okazją do pogadanek i rozmów w ramach zajęć edukacyjno – patriotycznych z wychowankami naszej świetlicy o rozbudzaniu szacunku do ludzi pracy, symbolach narodowych, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w życiu każdego Polaka.

Podczas zajęć plastycznych uczniowie  świetlicy 117 wykonali symbole narodowe, wycinali z papieru kolorowego kokardy narodowe. W trakcie zajęć muzycznych wychowankowie świetlicy słuchali pieśni patriotycznych i śpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

W tygodniu poprzedzającym święta majowe dzieci ze świetlicy 119 wykonały prace plastyczną "Orły". Na zajęciach przypomniały sobie jakie są symbole narodowe, oraz co obchodzimy 1,2,3 maja. Wysłuchały bajki "Gniazdo orła", oraz utwory "Witaj majowa jutrzenko".