• Drugie życie śmiecia

• 09.02.2023 10:53
      • Jak dać śmieciom drugie życie?
        1. Drewniane skrzynki z powodzeniem można wykorzystać ponownie, nadając im nową funkcję
        2. Recyklingowe dekoracje to świetny sposób na upiększenie wnętrza.
        3. Nie warto wyrzucać słoików - kreatywne przyozdobienie nada im drugie życie.
        4. Samochód z butelek czy czołg z zużytych baterii.
      • Głównym przesłaniem akcji jest poszanowanie zasobów ziemi, uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilości wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Celowości efektywnej segregacji, unikaniu odpadów oraz szacunku do przedmiotu dając mu drugie życie.
        Celem akcji jest:
         Promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
         Promowanie idei powtórnego wykorzystywania odpadów oraz zapobiegania powstawaniu odpadów,
         Rozwój umiejętności plastycznych i technicznych wśród dzieci.

Co zrobić ? Czyli czego oczekujemy?
        1. Wykonaj pracę techniką dowolną z zastrzeżeniem, że powinna być ona w całości z wykorzystaniem odpadów.
        2. Maksymalny wymiary prac to 50cm x 50cm x 50cm.
        3. W Konkursie będą rozpatrywane prace zgłoszone w terminie do dnia 12 kwietnia 2023 r. do godz. 14.00.
        Do pracy konkursowej należy dołączyć metryczkę (imię, nazwisko, klasa, szkoła).

Ocena prac

1. Jury oceni wartość artystyczną prac, wkład pracy włożonej w ich wykonanie, pomysłowość autora oraz zgodność tematu pracy z tematem przewodnim Konkursu.
        2. Jury może podjąć decyzję o nie przyznaniu nagród w przypadku niewystarczającego poziomu nadesłanych prac.
        3. Decyzje Jury są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
        4. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi nie później niż do 29.04.2023
        5. Lista laureatów Konkursu zostanie zamieszczona na szkolnej stronie internetowej w zakładce Konkursy.
        Prace można przynosić do Nauczycieli chemii, fizyki, biologii, geografii, przyrody.

Opracowanie:
        Beata Pierożak