• Warsztaty językowe dla uczniów klas dwujęzycznych

• 29.05.2021 12:25
      • Kilka miesięcy temu nauka przeniosła się ze szkół do Internetu, od dłuższego czasu w starszych klasach trwają nieprzerwanie lekcje zdalne. Nie możemy wychodzić ze szkoły, odwiedzać ciekawych miejsc i spotykać się z interesującymi ludźmi, więc zaprosiliśmy takie osoby do naszych domów aby opowiedziały nam o tych miejscach.

• W ramach warsztatów językowych organizowanych przez organizację Nauka Bez Granic, klasy dwujęzyczne 8c i 8b miały szanse dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o Wielkiej Brytanii oraz USA dzięki spotkaniu z Leslie Mazur Parkiem, Brytyjczykiem, który ze swojego domu w południowej Anglii zabrał uczniów wspomnianych klas na wycieczkę do średniowiecznej Anglii oraz do Nowego Jorku widzianego z perspektywy mieszkańca Wysp Brytyjskich.

Nasi uczniowie wysłuchali pogadanki pana Parka i obejrzeli prezentację o różnicach kulturowych między USA i Wielką Brytanią, dwoma krajami mówiącymi tym samych językiem ale tak odmiennych w wielu aspektach życia codziennego, kultury i również języka. Temat drugiego warsztatu to ciekawostki dotyczące historii i tradycyjnych obyczajów angielskich. Uczniowie wzięli aktywny udział w zajęciach zadając prowadzącemu pytania ale również odpowiadając na takowe w quizie podsumowującym spotkanie.

opracował

Grzegorz Kowalski