• Super praca - spotkania z przedstawicielami różnych zawodów dla klas dwujęzycznych

• 25.01.2021 11:58
      • W ramach preorientacji zawodowej oraz doskonalenia znajomości języka angielskiego uczniowie klas dwujęzycznych biorą udział w serii spotkań z przedstawicielami ciekawych zawodów. W ostatni piątek zaproszonym gościem był Yezdi - pilot Qatar Airways, zaś uczniowie podczas spotkania mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda praca pilota jednej z największych linii lotniczych na świecie.

• Yezdi opowiedział jak zaczęła się jego przygoda z lotnictwem, wspomniał początki pracy w zawodzie, najciekawsze oraz najbardziej dramatyczne momenty. Zaprezentował również swoim słuchaczom zdjęcia wykonane z kokpitu, a także film zrobiony ponad chmurami podczas lotu. Uczniowie mieli okazję zadać naszemu gościowi wiele pytań i było ich naprawdę sporo.

Spotkanie online odbyło się na szkolnej platformie do prowadzenia zadanego nauczania, nasi uczniowie gościli w zaprzyjaźnionej szkole SP 361 na Białołęce dzięki uprzejmości pana Tomasza Remiszewskiego, dyrektora tej szkoły.

Opracował

Grzegorz Kowalski