• Napisz. Nienawidzę pisać!

• 21.12.2020 09:06
      • Drodzy Rodzice i Nauczyciele!
        Wielu z nas zastanawia się, jak pomóc dzieciom w poprawie czytelności pisma oraz usprawnieniu tej umiejętności, aby dziecko nie odczuwało dyskomfortu podczas wykonywania tej czynności. Same ćwiczenia w pisaniu, przepisywaniu dużej ilości tekstów nie są rozwiązaniem.

• Estetyka pisma ma swoje podłoże w wielu sferach. Należy do niej między innymi sfera motoryczna. Zanim przejdziemy do ćwiczeń motoryki małej, bardzo ważny jest rozwój motoryki dużej. Stabilizacja postawy, prawidłowe ustawienie obręczy barkowej i pasa to baza, na której dziecko zbuduje prawidłowe ruchy rąk, a w końcowym efekcie będzie nalżycie trzymało narzędzie pisarskie, co przełoży się też na płynne ruchy ręki. Ogromne znaczenie odgrywa również napięcie mięśniowe. Zbyt silne lub zbyt słabe uniemożliwia uczniom zręczne wykonywanie zadań wymagających pisania.

Zachęcam do zapoznania się z poniższym artykułem w celu poszerzenia swojej wiedzy na temat terapii ręki.

Opracowała:
        Katarzyna Domańska