• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

• 29.06.2020 11:11
      • Drodzy Rodzice,
        W tym roku proces REKRUTACJI do szkół ponadpodstawowych jest wyjątkowy przez to wymaga większej czujności. Chciałabym przekazać Państwu kilka informacji, które mogą okazać się przydatne.
      • Zadania, które przed dziećmi i Państwem pozostają w okresie wakacyjnym to:

Złożenie WNIOSKU (osobiście lub drogą elektroniczną,  podpisanego przez ucznia i opiekunów prawnych) do szkoły pierwszego wyboru - CZĘŚĆ OSÓB JUŻ MA TEN ETAP ZA SOBĄ. Przypominam LINK do Harmonogramu działań ucznia:

1.Od 26 czerwca g.12.00  do 10 lipca g.15.00 (PIĄTEK)
        - dostarczenie KOPII ŚWIADECTWA (poświadczonej przez Dyrektora szkoły macierzystej)

2.Do końca lipca- odebranie WYNIKÓW EGZAMINU ÓSMOKLASISTY (termin i forma zostanie ustalona przez Dyrektora Szkoły).

3.Od 31 lipca  g. 8.00 (PIĄTEK)   do 4 sierpnia g.16.00 (WTOREK)
           - dostarczenie KOPII ZAŚWIADCZENIA O WYNIKACH EGZAMINU ÓSMOKLASISTY do szkoły pierwszego wyboru.

UWAGA- w tych dniach jest możliwa ZMIANA LISTY WYBRANYCH SZKÓŁ, ale wymaga osobistego udziału Rodziców/Prawnych Opiekunów (polega na odblokowaniu systemu na prośbę Opiekunów , ponownym wydrukowaniu WNIOSKU, podpisaniu i powtórnym złożeniu go w szkole pierwszego wyboru).

4.W dniu 12 sierpnia o g. 12.00-  publikacja LISTY  ZAKWALIFIKOWANYCH i NIEZAKWALIFIKOWANYCH KANDYDATÓW (w systemie i w poszczególnych szkołach).

5.WAŻNE:  POTWIERDZENIE WOLI –
         OD 13 SIERPNIA  G. 8.00  DO  18 SIERPNIA G. 15.00.   DOSTARCZENIE ORYGINAŁÓW DOKUMENTÓW (świadectwo, zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, również inne dokumenty wymagane przez poszczególne szkoły, np. zaświadczenie lekarskie).

6.Dnia 19 sierpnia (środa) szkoła zamieszcza LISTĘ KANDYDATÓW PZRYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH ( GODZINA 14.00)

7.Lista wolnych miejsc zamieszczona w systemie rekrutacyjnym (edukacja.warszawa.pl) w dniu 19 sierpnia o g. 16.00.

W razie pytań i wątpliwości możecie Państwo uzyskać dodatkowe informacje w
        Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 21,  na Marywilskiej 44  http://pp-p.waw.pl/kontakt/,
        a także w szkołach ponadpodstawowych, do których wybierają się uczniowie (na ich stronach  internetowych, telefonicznie lub bezpośrednio).

Opracowała:
        Bożena Ayomo