• Szkoła w czasach pandemii

• 09.09.2020 08:40
      • Zasady funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 366 im. Jana Pawła II w czasie pandemii - dla ucznia.
      • Zasady bezpieczeństwa dla ucznia:

1. Jeśli masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby zostań w domu.

2. Przy wejściu do szkoły zdezynfekuj ręce płynem do odkażania.

3. Każdego dnia rano pracownicy szkoły mierzą temperaturę losowo wybranym uczniom.

4. W szkole noś maseczkę, zasłaniając usta i nos, na korytarzu, w toalecie i w innych miejscach gdzie są uczniowie.

5. Maseczkę możesz zdjąć w klasie (podczas lekcji, na przerwie jedząc posiłek) oraz na stołówce podczas obiadu.

6. Podczas przerw pozostań, jeśli jest to możliwe, w klasie. Wychodząc z sali na korytarz lub do toalety, masz obowiązek założyć maseczkę.

7. Zdejmuj maseczkę dopiero po zajęciu miejsca w ławce i odkładaj ją do osobnego opakowania lub do plecaka.

8. Myj często ręce, zwłaszcza po wyjściu z toalety i przed posiłkiem.

9. Dezynfekuj ręce przy wejściu do klasy.

10. Nie dotykaj rękoma twarzy, oczu, ust i nosa.

11. Gdy kichasz chowaj twarz w zgiętym łokciu lub zasłaniaj chusteczką higieniczną. Po kichnięciu chusteczkę od razu wyrzuć.

12. Unikaj kontaktu z większą grupą uczniów, na przykład podczas przerw. Podczas przemieszczania się po szkole, na korytarzu, utrzymuj odstęp od innych osób – 1,5 m.

13. Zrezygnuj z podawania ręki na powitanie.

14. Unikaj zabaw z innymi uczniami, podczas których dotykasz ich lub obejmujesz.

15. Używaj tylko własnych przyborów szkolnych, nie korzystaj z książki kolegi/ koleżanki.

16. Spożywaj swoje jedzenie i picie, nie wymieniaj się z przyjaciółmi kanapką, jabłkiem czy napojem.

17. Jeśli czujesz się źle lub obserwujesz u siebie objawy chorobowe, natychmiast poinformuj o tym nauczyciela.

18. Uważnie słuchaj poleceń nauczyciela! Nauczyciele ustalą sposób przemieszczania się w klasie, wchodzenia i wychodzenia z sali.