• Turniej o kategorię w UKS Sparta Białołęka

• 24.01.2020 10:56
      • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w turnieju szachowym o kategorię w UKS Sparta Białołęka, który odbędzie się w terminie 1-2 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 154 w Warszawie przy ulicy Leśnej Polanki 63/65.

• Osoby, które mają już IV kategorię szachową zapraszamy na turniej z grupą A, natomiast osoby najwyżej z kategorią V  i bez kategorii zapraszamy do grupy B.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie poprzez system https://chessmanager.com/pl/tournaments do 29 stycznia 2020 r., a w przypadku wyjścia ze szkołą również do p. Małgorzaty Warzyńskiej.

Linki do turniejów:

Turniej A https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5733833007693824 (od IV kat)

Turniej B https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5655993046269952/ (posiadający najwyżej V kategorię szachową, lub bez kategorii szachowej).

Turniej o kategorię w UKS Sparta Białołęka grupa A
        I. Cel
        • Popularyzacja królewskiej gry
        • Rywalizacja sportowa
        • Możliwość podnoszenia kwalifikacji (uzyskania norm na wyższe kategorie szachowe)
        • Integracja środowiska szachowego

II. Organizator
        • UKS Sparta Białołęka

III. Termin i miejsce
        Turniej odbędzie się 1-2 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 154 w Warszawie przy ulicy Leśnej Polanki 63/65.
        Rozpoczęcie turnieju w sobotę 01.02.2020 r. o godzina 15:00. (Potwierdzenie udziału do godziny 14:50)
        Pierwsze trzy rundy w sobotę, natomiast cztery kolejne rundy w niedzielę (02.02.2020 r.) od godziny 10:00.

IV. Warunki uczestnictwa
        W turnieju mogą wziąć udział wszyscy chętni, posiadający minimalnie IV kategorię szachową.
        Wpisowe płatne w dniu zawodów wynosi 40zł, dla zawodników UKS Sparta oraz rodzin wpisowe 30 zł.

V. System i tempo gry
        Turnieje rozgrywane będą systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.
        Tempo gry 55minut + 5 sekund na każde posunięcie dla zawodnika na rozegranie partii.

VI. Zgłoszenia
        Zgłoszenia do turnieju do 29.01.2020 r. przez stronę chessmanager.com, przez maila maciek.kowalec@gmail.com lub SMS na nr 506-659-852.

VII. Nagrody
        • Zwycięzca otrzyma Puchar oraz nagrodę rzeczową
        • Drugie i trzecie miejsce – medal oraz nagroda rzeczowa
        • Klasyfikacja kobiet – trzy najlepsze szachistki otrzymają medale i nagrody rzeczowe
        • Nagroda dla najmłodszego zawodnika i zawodniczki
        • Minimum 2 nagrody losowane

VIII. Ustalenia końcowe
        • Turniej przeprowadzany zgodnie z przepisami Kodeksu Szachowego PZ Szach
        • Zapis partii obowiązkowy
        • Istnieje możliwość parkowania przy terenie szkoły
        • W trakcie turnieju zapewniony będzie mini-bufet
        • Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie
        • Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora i sędziego głównego zawodów
        • Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie.

Turniej o kategorię w UKS Sparta Białołęka grupa B
        I. Cel
        • Popularyzacja królewskiej gry
        • Rywalizacja sportowa
        • Integracja środowiska szachowego

II. Organizator
        • UKS Sparta Białołęka

III. Termin i miejsce
        Turniej odbędzie się 1 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 154 w Warszawie przy ulicy Leśnej Polanki 63/65.
        Rozpoczęcie turnieju o godzina 9:30. (Potwierdzenie udziału do godziny 9:20)

IV. Warunki uczestnictwa
        W turnieju mogą wziąć udział wszyscy chętni, posiadający najwyżej V kategorię szachową, lub bez kategorii szachowej. Dzieci do lat 8 (mogą posiadać IV kategorię szachową).
        Wpisowe płatne w dniu zawodów wynosi 25 zł, dla zawodników UKS Sparta oraz rodzin wpisowe 15 zł.

V. System i tempo gry
        Turnieje rozgrywane będą systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund.
        Tempo gry 15 minut + 15 sekund na każde posunięcie dla zawodnika na rozegranie partii.

VI. Zgłoszenia
        Zgłoszenia do turnieju do 29.01.2020 r. przez stronę chessarbiter, chessmanager, przez maila maciek.kowalec@gmail.com lub SMS na nr 506-659-852.

VII. Nagrody
        • Zwycięzca otrzyma Puchar oraz nagrodę rzeczową
        • Drugie i trzecie miejsce – medal oraz nagroda rzeczowa
        • Nagroda dla najmłodszego zawodnika i zawodniczki
        • Minimum 2 nagrody losowane

VIII. Ustalenia końcowe
        • Turniej przeprowadzany zgodnie z przepisami Kodeksu Szachowego PZSzach
        • Istnieje możliwość parkowania przy terenie szkoły
        • W trakcie turnieju zapewniony będzie mini-bufet
        • Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie
        • Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie.

Opracowała:
        Małgorzata Warzyńska