• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• 29.03.2021 15:32
      • W niedzielę - 21 marca - obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Potocznie dzień ten nazywany jest także Dniem Kolorowej Skarpetki. W wielu miejscach na świecie ludzie zakładają  je NIE DO PARY, tak jak nie do pary jest dodatkowy chromosom.

• My również, pomimo trudnej sytuacji w kraju, obchodziliśmy ten dzień w sposób wirtualny, a klasy 3 w szkole.

Założyliśmy i rysowaliśmy kolorowe skarpetki na kartkach papieru pokazując, że nikt z Nas nie jest inny, po prostu wszyscy jesteśmy różni, a ta „różność” czyni z Nas wyjątkowych ludzi. Kolejny raz Nasza szkolna społeczność pokazała, że w grupie siła i razem możemy więcej. Zarówno Dzieciom, Rodzicom, jak i Wychowawcom - bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w Naszym skarpetkowym wydarzeniu.

Opracowała:
        Emilia Terebus