• Piknik integracyjny i XVII Zawody Pływackie Dzieci z Niepełnosprawnościami - Białołęka 2022
   • Piknik integracyjny i XVII Zawody Pływackie Dzieci z Niepełnosprawnościami - Białołęka 2022

   • 06.06.2022 17:18
   • W niedzielę 29 maja miało miejsce szczególne wydarzenie. Na pływalni Białołęckiego Ośrodka Sportu odbyły się XVII Zawody Pływackie Dzieci z Niepełnosprawnościami - Białołęka 2022. Impreza sportowa została połączona z „Piknikiem Integracyjnym”, który uświetnił zawody i na który licznie przybyli zawodnicy z  rodzinami, trenerami, a także zaproszeni goście.

   • Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Grzegorz Kuca - Burmistrz Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy.

           Organizatorami imprezy była Szkoła Podstawowa nr 366 w Warszawie, Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 366 oraz Białołęcki Ośrodek Sportu. Zawody odbyły się już po raz XVII i z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Na zawody docierają dzieci i młodzież z całej Warszawy by zmierzyć się z kolegami i koleżankami w tej niesamowitej dyscyplinie sportowej jaką jest pływanie.

    W zawodach wzięło wielu zawodników z niepełnosprawnościami
    i jednocześnie wielbicieli amatorskiego pływania ze szkół białołęckich oraz innych dzielnic warszawskich.

        Pani Ewa Rudomino -  pomysłodawca zawodów - życzyła zawodnikom nie tylko medali i miejsca na podium, ale przede wszystkim wytrwałości, która jest drogą do sukcesu.

    Rywalizacji towarzyszył niepowtarzalny klimat - entuzjastyczny doping, nie tylko ze strony rodziców i trenerów, ale również zgromadzonej na pływalni publiczności. Rodzice dzieci niepełnosprawnych docenili niesamowitą atmosferę zawodów, w których wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Każde dziecko otrzymało dyplom, medal, nagrodę rzeczową. Każdy zawodnik czuł się ważny.

    Gratulacje i życzenie dalszych sukcesów w zawodach sportowych przekazano wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.

               Podczas „Pikniku Integracyjnego” na jego uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji. Na boisku BOS-u został rozegrany Turniej Piłki Nożnej klas IV. Tuż obok można było obejrzeć pokazy gimnastyczne –Talenciaki, pokaz zapasów w wykonaniu Uczniowskiego   Klubu  Sportowego Talent Białołęka - oraz sztuk walki klubu Masters Dojo Warszawska Akademia Sztuk Walki.

               Niezwykłym wydarzeniem okazały się występy utalentowanej wokalnie
    i muzycznie młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 366, a także zaproszonych gości - tancerki ze szkoły tańca Egurrola Dance Studio oraz młodzieży
    z Ogniska Musicalowego pod kierunkiem pana Jana Bzdawki.

    Wyjątkowe uzdolnienia i odwaga w pokazywaniu swoich umiejętności zrobiły na nas wszystkich wielkie i niezapomniane wrażenia. Oklaskom nie było końca.

               Specjalną atrakcję, zwłaszcza dla młodszych dzieci, stanowiła dmuchana zjeżdżalnia, możliwość zobaczenia wozu strażackiego i porozmawiania ze strażakami, a także pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu Grom Combat Kids.

               Udało nam się także zaangażować wszystkie dzieci w różne aktywności przygotowane przez Pracowników Szkoły Podstawowej Nr 366 –specjalistki pracujące na co dzień z uczniami z niesprawnościami oraz pracowników świetlicy. Były to: artystyczne malowanie twarzy, skręcanie balonów, dekorowanie ciasteczek, warsztaty manualne – robienie gniotków, mydełek, baniek, układanek z koralików.

    Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z książkami oraz loteria fantowa, do której zanotowaliśmy - od dawna nigdzie niespotykane - „kilometrowe” kolejki.

    Towarzyszyły nam również – z niezwykle ciekawymi pomysłami – grami, zabawami i konkursami – Akademia Twórczości CREATIVO, szkoła językowa Early Stage, Centrum Nauczania Matematyki MATH RIDERS oraz Centrum Edukacyjne Matplaneta Białołęka.

    W wolnej chwili, pomiędzy kibicowaniem i zabawami, każdy uczestnik Pikniku mógł popróbować lokalnych smakołyków – na pierwsze danie kanapkę ze smalcem, na deser ciasto, lody czy watę cukrową.

    Każdy znalazł tu coś dla siebie.

    W tą piękną majową niedzielę warto było się wybrać z całą rodziną na piknik i aktywnie spędzić czas.

     

    Fotoalbum

     

     

    Opracowanie:

    Zespół ds. Integracji

   • Wróć do listy artykułów
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła II
   • sekretariat@strumyk21.edu.pl
   • +48 22 58-70-980 Fax:+48 22 58-70-998
   • ul. Strumykowa 21 03-138 Warszawa Poland