• Dzień Zdrowego Śniadania w Szkole Podstawowej nr 366

• 10.11.2022 14:20
      • Dnia 8 listopada 2022 roku (wtorek) obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania. Akcję zainicjował Mały Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas młodszych aktywnie włączyli się we wspólną inicjatywę.

• Jak wiadomo śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem dla dzieci. Ważne, żeby było zdrowe, pożywne i dostarczało mnóstwo energii na cały dzień. Wychowawcy klas młodszych przeprowadzili z uczniami lekcje tematyczne na temat zdrowego żywienia.

Po teorii przyszedł czas na praktykę. Uczniowie zabrali się do szykowania śniadania, złożonego z samych zdrowych produktów. Nie tylko musieli dobrać odpowiednie artykuły spożywcze, ale również podać uszykowany posiłek w estetyczny sposób.

Wyzwanie było bardzo duże ale wszyscy poradzili sobie znakomicie!!! Efektem końcowym były różne propozycje zdrowego posiłku.

Po prezentacji dzieci przeszły do degustacji. Zdrowe śniadania były pyszne i bardzo pożywne. Zachęcamy do jedzenia zdrowego śniadanka każdego, jednego dnia.

Magdalena Panek