• Narodowe czytanie - wrzesień 2022 r.

• 08.09.2022 10:27
      • Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2022 roku zadecydowano, że czytane będą Ballady i romanse.

•          Dnia 5.09. w naszej szkole odbyło się „szkolne” Narodowe Czytanie.
        W tym szczególnym dniu czytaliśmy ballady Adama Mickiewicza. W akcję włączyła się Pani Dyrektor Ewa Biernacka, która zaprezentowała balladę pt. Rybka. Następnie uczniowie klasy 8g przeczytali z podziałem na role ballady: Romantyczność i Panią Twardowską. Do akcji włączyła się również klasa 8d. Uczniowie przeczytali balladę pt. Świtezianka. Wspólne czytanie zakończyło wystąpienie uczniów z klasy 6c, którzy wcielili się w role bohaterów ballady pt. Powrót taty.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję czytania.

zespół nauczycieli języka polskiego