•  Projekt edukacyjny Mali i wspaniali w klasach 2
      • Projekt edukacyjny Mali i wspaniali w klasach 2

• 29.11.2021 16:08
      • W tym roku szkolnym drugoklasiści  poznają sylwetki słynnych postaci. Ich nazwiska są znane na całym świecie. Są to postacie, które zasłużyły się w różnych dziedzinach. Projekt jest inspirowany między innymi serią książeczek „Mali wielcy”, które zostaną zaprezentowane podczas lekcji edukacji wczesnoszkolnej.

• Bohaterami tej serii są wybitne osoby w czasach, gdy były dziećmi. Uczniowie mogą utożsamiać się z bohaterami i inspirować ich fascynującymi osiągnięciami. Te książeczki pokazują dzieciom, że sławni ludzie nie od razu urodzili się wybitni, też kiedyś byli dziećmi.

Pierwszą omawianą postacią była Coco Chanel. Uczniowie poznali dzieciństwo projektantki mody i drogę dojścia do sławy. Dowiedzieli się ciekawostek o stolicy mody Paryżu, zawodzie krawca i projektanta mody oraz wykonali projekty ubrań. Na ostatnich zajęciach klasa 2a zorganizowała klasowy pokaz mody jesiennej.

Opracowała:
        Emilia Terebus