• Ziemia to nasz piękny, wyjątkowy dom

• 27.04.2021 14:54
      • 22.04.2021r. Dzień Ziemi to święto, które obchodzimy każdego roku w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzenia świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.

• Uczniowie klas 1c i 1e również uczą się, jak żyć ekologicznie. W tym dniu do tematyki zajęć wprowadziło nas słuchanie piosenki o Ziemi „Moja planeta” – Majki Jeżowskiej. Wspólnie staraliśmy się udzielić odpowiedzi na pytanie O co i dlaczego prosi Ziemia? Uczniowie podawali przykłady działań, za pomocą których każdy człowiek może pomóc Ziemi. Nasi uczniowie również zmierzyli się z  wyjaśnianiem przysłów i powiedzeń: Nas nie stanie, a ziemia święta zostanie. Ziemię pożyczyliśmy od naszych wnuków. Ziemia to nasz dom. Wyrósł jak spod ziemi. Mam ochotę zapaść się pod ziemię.

Oglądaliśmy film/prezentację o ekologii  - dowiedzieliśmy się jak segregować śmieci i dlaczego, jak chronić nasze lasy, rośliny i zwierzęta. Co robić by nie utonąć w śmieciach, a nasza planeta była zawsze uśmiechnięta.

Uczniowie klas 1c i 1e wykonali cuda cudeńka – praca plastyczno – techniczna z surowców wtórnych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Fotoalbum

Opracowanie: