• Międzynarodowy Dzień Teatru w SP 366

• 31.03.2021 15:41
      • Jak co roku społeczność naszej szkoły postanowiła uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku w związku z pandemią zamiast tradycyjnego SPMFTiA braliśmy udział w wykładach i lekcjach o teatrze, a także przez cały tydzień przygotowywaliśmy rekwizyty teatralne i prezentacje związane z historią teatru.

• We wszystkich klasach w piątek 26 marca 2021 roku odbyły się lekcje przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Celem zajęć było ukazanie teatru na przestrzeni wieków i w różnych częściach świata. Ponadto uczniowie klas 4-8 mieli okazję spotkać się z aktorami warszawskich teatrów - panem Krzysztofem Cybińskim i Robertem Tonderą. Dowodem na  pozytywny odbiór ze strony dzieci i młodzieży były ich komentarze po tym wydarzeniu. Potwierdziły one, że warto organizować  tego typu spotkania.

Antek: „Lekcja była bardzo interesująca. Pan prowadzący bardzo dobrze i ciekawie opowiadał. Polecam dla osób, które chciałyby kiedyś zostać aktorami.”

Aleksander: „Lekcja mi się bardzo podobała. Dużo informacji, ciekawie prowadzona. Polecam nie tylko osobom interesującym się aktorstwem – jest nie tylko o teatrze, ale też o wyobraźni i o tym, że sztuka wymaga oryginalnego myślenia, zaangażowania, zdecydowania i wytrwałości. Podobało mi się też to, że prowadzący nie tylko opowiadał, ale też zadawał uczniom pytania. Bardzo miło i ciekawie spędzona godzina. ”

Marysia: ,, Super lekcja. Myślę, że osoby zainteresowane aktorstwem były zafascynowane.”

Matylda: „Było bardzo ciekawie, wiele się dowiedziałam.”

Okazuje się więc, że mimo zdalnego nauczania można w sposób ciekawy i zróżnicowany uczestniczyć w tym wyjątkowym święcie ludzi teatru.

W klasie 0a zorganizowane zostały warsztaty teatralne dla przedszkolaków.

Nasi podopieczni ćwiczyli dykcję powtarzając łamańce językowe, doskonalili poczucie rytmu podczas tańca z szyfonowymi chusteczkami oraz rozwijali zdolności aktorskie podczas ćwiczenia dramowego „Nasionko”.

Przygotowali też dekoracje do krótkiej inscenizacji ‘Kota w butach” i odbyli próbę przedstawienia. Dzieciaki doskonale znają już swoje role i pięknie śpiewają piosenkę.

Na koniec dzieci mogły poprzebierać się za różne postaci i to chyba sprawiło im największą frajdę.

Wszyscy doskonale się bawili i pogłębili swoją wiedzę o teatrze.

Klasa 3b również dołączyła do grona obchodzących "Dzień Teatru" w naszej szkole. Rozmawiała o osobach pracujących w teatrze. Uczniowie zastanawiali się kim mogliby być pracując w teatrze.

Poznali słowa związane z teatrem i ich angielskie tłumaczenie. Obejrzeli spektakl teatralny pt."Bajka o szczęściu". Uczniowie zainspirowani przedstawieniem na koniec wykonali przepiękne kukiełki i pacynki.

Klasa 3a świętowała "Dzień Teatru" w dwóch językach: polskim i angielskim podczas lekcji dualnej

Prezentacja o teatrach.pdf

Teatry w Warszawie.pdf