• Nauka bez Granic - warsztaty językowe

• 21.01.2020 11:48
      • W czwartek 16 stycznia uczniowie klasy 6B uczestniczyli w warsztatach językowych Europejskiego Programu Edukacyjnego „Nauka bez Granic”, prowadzonych przez pana Leslie Mazur-Parka, nauczyciela oraz muzyka z południowej Anglii, pasjonata nauki języków obcych (sam uczył się aż pięciu!).
      • Podczas pierwszego warsztatu, poświęconego Wielkiej Brytanii, uczniowie dowiedzieli się ciekawych faktów z historii oraz kultury tego kraju, a także mieli okazję posłuchać różnych akcentów z Wysp Brytyjskich.

Druga część poświęcona była Stanom Zjednoczonym: uczniowie przenieśli się do Nowego Jorku, w którym to odwiedzili najsłynniejsze miejsca tego niezwykłego miasta oraz poznali różnice między brytyjską i amerykańską odmianą języka angielskiego.

Zarówno pierwszemu, jak drugiemu warsztatowi towarzyszyła muzyka na żywo: pan Leslie Mazur-Park wykonał na klarnecie kilka utworów, w tym hymn Wielkiej Brytanii oraz utwór jazzowy.

Uczniowie wyszli z warsztatów bardzo zadowoleni.

Fotoalbum

Opracowała: