• Szkoła marzeń na lekcji hiszpańskiego

• 20.01.2020 14:40
      • W minionym tygodniu uczniowie klasy VII B i VII C zaprezentowali na lekcjach języka hiszpańskiego projekty swojej wymarzonej szkoły. Młodzież pracowała w parach, grupach lub indywidualnie.
      • Celem zajęć było nie tylko podsumowanie działu, ale co najważniejsze rozwijanie w uczniach sprawności komunikacyjnej, współpracy z innymi i przełamanie strachu przed wystąpieniem na forum klasy. Niektórzy z pewnością zrobią karierę w reklamie :) i marketingu.

Dzięki projektowi młodzi ludzie mogli ukazać wizję wymarzonej szkoły, zachęcić innych do uczęszczania do niej i zrozumieć, że szkoła może być naprawdę fajnym miejscem:)

Projekty w większości wykonane były w formie plakatów. Nie zabrakło też prezentacji multimedialnych - w celu ochrony środowiska – jak głosiło hasło reklamowe autorów jednej ze „szkół marzeń”. Aby zwiększyć atrakcyjność wymarzonej placówki uczniowie przygotowali nawet ulotki, zachęcające kandydatów do wybrania właśnie ich szkoły.

W ofercie szkół mogliśmy znaleźć między innymi: lekcje języków obcych, zajęcia sportowe, zdrową żywność, mniejsze pod względem liczby uczniów klasy, mundurki szkolne, a nawet zajęcia z magii. Pomysłów było wiele.

Na koniec uczniowie głosowali na najfajniejszą „szkołę marzeń”. Wszystkie prace zasługiwały na wielkie brawa i pozytywne oceny z języka hiszpańskiego :)

Magda Gil

nauczyciel języka hiszpańskiego