• Dzień głośnego czytania

• 01.10.2019 11:26
      • Dnia 29 września 2019 r. obchodzony był w całym kraju Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Najważniejszymi beneficjentami tego święta są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię…

• Chcąc włączyć się w obchody tego, jakże ważnego święta, dnia 30 września 2019 r. (poniedziałek) zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania.

Nauczyciele wraz ze swoimi klasami tłumnie stawili się, by wspólnie czytać uczniom klas młodszych wybrane pozycje literatury dziecięcej.

W „głośnym czytaniu” czynnie uczestniczyła również świetlica szkolna, a nauczyciele dzielnie czytali dzieciom wkładając w to serce i własną interpretację.

Największą aprobatę zyskał oczywiście „Mikołajek” … ale może dlatego, że uczniom łatwo było zidentyfikować się z bohaterami książki, takimi samymi jak uczniowie naszej szkoły dziećmi.

Popieramy tego rodzaju akcje i zachęcamy rodziców do codziennego czytania swoim pociechom :)

Magdalena Panek