• Razem na Drodze „Stop.Look.Wave”

• 17.05.2019 16:22
      • Nauczyć dzieci bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez doświadczenie – cel został zrealizowany w Szkole Podstawowej nr 366. Tylko 11 szkół w Warszawie zakwalifikowało się do udziału w niesamowitym przedsięwzięciu.
      • Dzisiaj, wybrane klasy drugie, czwarte i piąte brały udział w zajęciach rowerowych na hali gimnastycznej. Miasteczko rowerowe odwiedziło właśnie nas.

O 6 rano przyjechał do naszej szkoły TIR wypełniony różnymi akcesoriami i maszynami technicznymi. Dzieci przez zabawę otrzymały wspaniała lekcję bezpieczeństwa na drodze.

Wydarzenie sprawiło uczniom ogromną radość. Oceniamy, że atrakcje były niebanalne, a dzieci chętnie angażowały się w zabawę.

Cała akcja jest zbyt dużym przedsięwzięciem, aby miała jedynie wymiar rozrywkowy. Animatorzy starali się przekazać, o co chodzi w poszczególnych strefach - i czego o ruchu drogowym z danej atrakcji można się nauczyć. Uczniowie chętnie dowiadywali się jakie pojazdy nazywamy uprzywilejowanymi, jak należy zachować się na drodze gdy je zobaczymy. Poznały pojęcie kąta martwego. Każde z nich było w kabinie samochodu VOLVO. Partnerem wydarzenia jest Volvo Trucks. Jak wiemy przy udziale firmy Volvo od lat prowadzone są badania nad bezpieczeństwem pasażerów i kierowców, w tym testy zderzeniowe. Tutaj materiały, do których warto zajrzeć : www.razemnadrodze.pl/o-akcji/

Naszym zdaniem, dopóki wrażenia z warsztatów są świeże, dopóki trwa Rowerowy Maj, dopóki dzieci chętnie słuchają i uczą się od nas warto powtarzać zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Zawsze należy (wybierając się na wycieczkę), wpajać zasady, powtarzać przepisy i dbać o szczegóły. Zapięty kask w czasie wycieczki rowerowej może uratować zdrowie lub życie. W kolorowej koszulce lub kamizelce odblaskowej jesteśmy lepiej widoczni na drodze. Droga hamowania dużego samochodu jest o wiele dłuższa niż małego, lekkiego. Nie po każdych pasach można przejechać na rowerze, zwracajmy baczną uwagę na znaki drogowe. Bądźmy świadomymi uczestnikami w ruchu drogowym. Badania statystyczne pokazują, że kierowca, który za młodu często jeździł na rowerze jest dużo bardziej uważnym.

Uczmy dzieci od najmłodszych lat. Uczmy, dając dobry przykład.

Szkolny Koordynator Kampanii Rowerowy Maj - Katarzyna Obidzińska

Fotolbum