• PROJEKT Muzeum za 1 zł

• 28.09.2018 09:51
      • Nasze miasto obchodzi setną rocznicę odzyskania niepodległości pod hasłem "Warszawa. Stolica Wolności". Szczególne znaczenie dla procesu edukacji i wychowania w tym kontekście odgrywają wizyty i zajęcia dla uczniów warszawskich szkół w muzeach.
      • Na podstawie stanowiska Rady m.st. Warszawy uruchomiony został projekt "Muzeum za 1 zł". Przez trzy jesienne miesiące-od 01 września do 30 listopada 2018 roku- każdy posiadacz karty warszawiaka może zwiedzać stołeczne muzea, płacąc za wejście tylko złotówkę. Bilety obowiązują w 12 miejskich instytucjach kultury (Muzeum Warszawy, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Farmacji, Muzeum Drukarstwa, Centrum Interpretacji Zabytku, Korczakianum, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Ordynariatu Polowego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Karykatury).

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do odwiedzania placówek muzealnych i świętowania tej ważnej dla nas jako Polaków rocznicy.

Koordynator Edukacji Kulturalnej

Sylwia Murawska-Oleksińska