• Bajkoterapia w świetlicy szkolnej

• 11.02.2020 13:12
      • Bajki mogą pomóc dziecku w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych takich jak irracjonalne lęki lub pierwsze dni w szkole czy przedszkolu. Bajkoterapia to także doskonała metoda relaksacyjna.

• Uczniowie ze świetlicy 118 bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach bajkoterapii. Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy na temat lęku przed ciemnością.  Dzieci słuchały bajki „Kto się boi ciemności”, która była wstępem do rozmowy na ten temat.  Dzieci chętnie opowiadały o tym dlaczego boją się ciemności . Uczniowie rysowali to, czego się boją, a następnie każdy mógł pożegnać się ze swoim lękiem, lękami. Dowiedziały się także jak można radzić sobie z tym, aby nie bać się ciemności i co zrobić aby mieć lepszy sen.

Fotoalbum

Opracowała: