Laboratoria Przyszłości - podsumowanie
- 22.06.2023 10:55
- Klasy realizowały scenariusz „Śmieciorobot" z wykorzystaniem klocków Lego eduacation. Zadaniem uczniów było skonstruowanie automatycznego kosza na śmieci, który otwierałby się w zależności od koloru śmieci (klocka) które wrzucamy. Uczniowie skonstruowali swoje roboty według własnego pomysłu. Utrwalili również zasady segregowania odpadów.
Projekt z okazji Dnia Ziemi – wykorzystaliśmy peny 3d.
Podczas specjalnych dni szkoły korzystamy ze sprzętu – np. prezenty z okazji Walentynek wykonane na drukarce 3D.
Z okazji Świąt Wielkanocnych klasa 2 przygotowała wielkanocne kurczaczki z jajek na twardo. Do przygotowania potraw wykorzystaliśmy sprzęty kuchenne, które są dostępne w szkole dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.
Klasy edukacji wczesnoszkolnej rozpoczęły projekt Laboratorium Przyszłości od konstruowania z klocków Lego Education. Zestawy umożliwiają naukę przez zabawę i pomagają uczniom odkrywać świat poprzez praktyczne doświadczenia oraz udział w kreatywnych wyzwaniach. W efekcie uczniowie chętniej się angażują i zdobywają pewność siebie. Będziemy z nich często korzystać.Klasy 3 uczestniczyły w zajęciach z drukarką 3d podczas których, uczniowie poznali wiele ciekawostek ze świata technologii trójwymiarowych.
Dowiedzieli się:
- czym jest bioprinting
- jak wydrukować dom
- jak powstają tytanowe elementy 3D wykorzystywane przy produkcji np. samochodów i wiele innych.
Uczniowie poznali kilka różnych postaci druku 3D:
- z żywic światło utwardzalnych,
- ze sproszkowanych metali,
- ze sproszkowanych tworzyw sztucznych
Klasy 5 na lekcji techniki poznawały zastosowanie i właściwości tworzyw sztucznych. Na jednych z zajęć uczniowie zaprojektowali i stworzyli stworki, pojazdy oraz ozdoby z wykorzystaniem plastikowych opakowań oraz innych materiałów z recyklingu. W celu połączenia elementów uczniowie posłużyli się klejem na gorąco. Podczas kolejnych zajęć o tworzywach sztucznych dzieci zapoznały się z obsługą długopisów 3d, a następnie wykonały projekty korzystając z przygotowanych szablonów lub realizując własne pomysły. W trakcie lekcji uczniowie dowiedzieli się również, że filament jest tworzywem termoplastycznym, którego używa się do wykonania druku przestrzennego. Lekcje odbyły się w pracowni technicznej, której wyposażenie zostało zakupione ze środków pozyskanych w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.
Nauczyciele wzięli udział w warsztatach wykorzystania maszyn do szycia zakupionych dzięki Laboratoriom Przyszłości.
Opracowanie:
Agnieszka Cieniuszek- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły