Wydarzenia szkolne
Warsztaty „FabLab Kamera Akcja” – klasa 7e
- 20.04.2026 14:53
- 17 kwietnia uczniowie klasy 7e wzięli udział w warsztatach „FabLab Kamera Akcja”, które odbyły się w nowoczesnej pracowni filmowo-telewizyjnej. Do dyspozycji uczestników było w pełni wyposażone studio nagrań, reżyserka oraz montażownia, co pozwoliło im poznać proces tworzenia materiałów audiowizualnych od podstaw.
Podczas zajęć uczniowie rozwijali umiejętności związane z tworzeniem treści multimedialnych – od nagrań wideo i animacji po prowadzenie wywiadów. Pracowali na profesjonalnym sprzęcie, w tym kamerach Blackmagic, oraz korzystali z technologii green screen.
Warsztaty rozpoczęły się od burzy mózgów, w trakcie której uczniowie wybierali tematy do realizacji. Następnie, pracując zespołowo, wcielali się w różne role: reżyserów, prowadzących, operatorów kamer, dźwiękowców i montażystów. W trakcie działań szybko okazało się, że młodzież posiada duży potencjał dziennikarski – uczniowie wykazywali się kreatywnością oraz umiejętnością improwizacji.
Udział w zajęciach był nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale także okazją do rozwijania talentów, przełamywania barier i doskonalenia współpracy. Warsztaty stały się również inspiracją do refleksji nad przyszłością i własnymi pasjami.
Opracowała:
Joanna Szczepaniak
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły