• Czerwcowe spotkanie z Edytą Jungowską

• 17.06.2024 12:39
      • W czerwcu gościliśmy aktorkę Edytę Jungowską, która zabrała uczniów klas I-III w świat książek Astrid Lindgren. Uczestnicy spotkań mogli spotkać się z ulubionymi bohaterami– Dziećmi z Bullerbyn, Karlssonem z Dachu czy rudowłosą Pippi.
      • Podczas spotkań można było wysłuchać fragmentów książek, ale nie tylko! Edyta Jungowska zadawała dzieciom pytania, rozmawiała na temat wybranych książek, a nawet została dyrygentem chóru uczniów naszej szkoły.

Aktorka, zafascynowana twórczością Astrid Lindgren, postanowiła wydać najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania. W ten sposób w 2010 roku powstało z jej inicjatywy Wydawnictwo Jung-Off-Ska oraz serie audiobooków z przygodami Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Karlssona z Dachu, Braci Lwie Serce, Emila ze Smalandii i innych.

Podczas spotkań w naszej szkole na dzieci czekała możliwość zakupu książek, wspomnianych audiobooków, otrzymania autografu i zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Spotkania współfinansowała Rada Rodziców. W szkolnej bibliotece znajdziecie zakupione przez Radę Rodziców książki wydane przez Wydawnictwo Jung-Off-Ska i podpisane przez aktorkę. Zapraszamy!

Opracowała:
        Joanna Gniwek