• Abstract Art w klasie dwujęzycznej

• 25.03.2022 11:19
      • Uczniowie klasy 7g podczas zajęć z języka angielskiego spędzili tydzień poznając sztukę abstrakcyjną. Dowiedzieli się jakie były początki tej formy malarstwa i rysunku, jakie założenia przyświecają artystom tworzącym dzieła abstrakcyjne, następnie poświęciliśmy dużo czasu na zapoznanie się z największymi artystami tej dziedziny malarstwa oraz ich dziełami. Uczniowie starali się odnaleźć w konkretnych obrazach coś czego nie dostrzegli inni.
      • Podczas zajęć prowadzonych w języku angielskim uczniowie czytali teksty, oglądali filmy w tym języku oraz interpretowali abstrakcyjne dzieła ćwicząc umiejętność konwersacji w języku Szekspira oraz Williama Blake’a.

Zafascynowani niezwykłością abstrakcyjnych arcydzieł nie mogliśmy nie dać sobie szansy aby nie stworzyć czegoś podobnego. Jako punkt wyjścia posłużył nam obraz Wassilyego Kandinskiego Studium koloru - kwadraty z koncentrycznymi okręgami. Efekty pracy niezwykle uzdolnionej grupy malarzy z 7g możemy podziwiać na załączonych zdjęciach.

Opracował:
        Grzegorz Kowalski