• Dzień Poezji

• 27.03.2024 15:43
      • 21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji na całym świecie. Główne obchody mają miejsce w Paryżu, ale i w naszej szkole pojawiła się inicjatywa uhonorowania tego święta.

• Uczniowie klasy 6f i 6h  przygotowali na lekcji języka polskiego plakaty, które dotyczyły wybranych polskich poetów. Znalazły się na nich życiorysy największych polskich poetów i poetek, m.in. Wisławy Szymborskiej, Jana Twardowskiego, Adama Mickiewicza oraz Juliusza Słowackiego. Poza życiorysami uczniowie zamieścili tam także ciekawostki, charakterystykę twórczości, a także wybrane wiersze, które to recytowali na forum klasy.

Opracowała:
        Wioleta Zawistowska