• Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

• 05.02.2024 09:30
      • 30 stycznia 2024 r. w klasie 3h odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.
        Poprowadziła je Pani Magdalena Górna - ratownik medyczny.
        Udzielenie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem, jednak często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje pomocy. Zazwyczaj boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności.
      • Dlatego uczniowie poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć.

Dzieci pracowały w parach i utrwalały czynności, jakie trzeba wykonać przy ułożeniu w pozycji bocznej bezpiecznej, zapoznały się ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Wiele emocji wzbudził pokaz resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci również mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

Zapamiętaj zasadę: 30 uciśnięć i 2 wdechy !!!

Były to doskonałe zajęcia przekazujące wiedzę, która może przynieść nieoceniony efekt - uratować życie.

Opracowała:
        Dorota Lewandowska