• Wielki Maraton Czytelniczy

• 05.05.2021 11:28
      • Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do międzynarodowego konkursu czytelniczego organizowanego przez Prezydenta Miasta Gdańsk i Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
        Uczniowie, którzy w tym roku przystąpili do Maratonu:
        Tomek Lipnik z 2a, Łucja Sługocka z 2a, Aleksander Frąckiewicz z 2d i Igor Burbo z 3j mieli za zadanie przeczytać wybrane przez organizatora lektury i napisać z nich testy, sprawdzane potem przez koordynatora konkursu w naszej szkole.
        Wszyscy uczestnicy ukończyli maraton, a Tomasz Lipnik z wynikiem 137 pkt. znalazł się na liście Finalistów. Serdecznie gratulujemy!!!
        Nagrody dla naszych wspaniałych maratończyków czekają do odbioru w Bibliotece, a Tomek może swoją nagrodę odebrać także w Gdańsku:)

Koordynator konkursu SP 366 w Warszawie
        Anna Kasperowicz-Przygoda
      • Konkurs Wielki Maraton Czytelniczy ma już dwunastoletnią tradycję. Zmagania toczą się w szkołach podstawowych (w trzech grupach wiekowych) oraz w szkołach średnich. W roku szkolnym 2019/20 na wszystkich czterech poziomach wiekowych zgłosiło się 695 placówek z Polski i dwie szkoły polskie z Wielkiej Brytanii. Protokoły zbiorcze nadesłało 648 placówek. W zmaganiach konkursowych do końca uczestniczyło 7772 uczniów pod opieką 908 nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych.

W sumie do tej pory w zmaganiach w czterech grupach wiekowych wzięło udział prawie czterdzieści osiem tysięcy uczniów.

Przebieg konkursu: od września 2020 r. do marca 2021 roku uczniowie szkół podstawowych, a szkół średnich do lutego 2021, muszą przeczytać wskazane książki. Następnie piszą test konkursowy, składający się z zadań różnej konstrukcji (pytania zamknięte jedno - i wielokrotnego wyboru, zadania typu prawda-fałsz, rozsypanki wyrazowe, zadania otwarte).

Zdobywcy największej ilości punktów w testach zdobywają odpowiednio tytuł Laureata, Finalisty i Wyróżnionego.

Lista lektur 2020/21:

1. Bednarek Justyna, Babcocha
        2. Czerwińska-Rydel Anna, Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim
        3. Kołyszko Wojciech, Smutek i zaklęte miasto
        4. Pałasz Marcin, Wszystko zaczyna się od marzeń