• Klasa 3h w Senacie

• 13.02.2024 roku pojechaliśmy zwiedzić Senat.
            W Senacie dowiedzieliśmy się rzeczy, o których nie mieliśmy pojęcia, ale najpierw musieliśmy przejść kontrolę bezpieczeństwa.

• Walentynkowe zajęcia w świetlicy 119

• 14 lutego w świetlicy 119 odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli. Tego dnia dzieci miały możliwość uczestniczenia w grach i zabawach o tematyce walentynkowejDzieci rozwiązały wielkoformatową, walentynkową krzyżówkę z hasłem „W życiu najważniejsza jest miłość”. Wzięły udział w różnych zabawach m.in.: łączenie serc, kapelusz z zagadkami, układanie serc z kolegów i koleżanek, wróżba „Poznaj imię dziewczyny/chłopaka”.

• X Turniej Szkół Podstawowych w Futsalu

• Już w piątek 16 lutego od 9:00 na hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy Strumykowej 21 odbędzie się X turniej szkół podstawowych w futsalu (rocznik 2013 i młodsi) im. Bartosza Jasiukiewicza o Mistrzostwo Dzielnicy Białołęka 🏆⚽🥅
            Organizatorem jest nasza szkoła 366 a  partnerem Rada Rodziców 🙂👍
            Serdecznie zapraszamy 🙂.

• Tłusty czwartek w świetlicy 119

• Uczniowie ze świetlicy nr 119 podczas zajęć kulinarnych przygotowywali ciasto na oponki i mini pączki. Samodzielne wyrabianie ciasta sprawiło dzieciom dużo frajdy i satysfakcji. Wzmocniło też wiarę we własne możliwości.
            Z przygotowanego ciasta powstały przepyszne łakocie, które później zgodnie z tradycją, mali kucharze pałaszowali ze smakiem.

• Dyskoteka Walentynkowa klas 4-5 i 6-8

• W miniony czwartek i piątek odbyły się szkolne dyskoteki Walentynkowe dla uczniów klas 4-5 i 6-8 zorganizowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 366. Uczniowie bawili się doskonale przy dźwiękach ulubionych utworów prezentowanych przez DJ-a.

• Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

• 30 stycznia 2024 r. w klasie 3h odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.
            Poprowadziła je Pani Magdalena Górna - ratownik medyczny.
            Udzielenie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem, jednak często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje pomocy. Zazwyczaj boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności.

• Świetlica 119 dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• Wycieczka do Sejmu kl. 3h

• 4 stycznia 2024 r. uczniowie klasy 3h uczestniczyli w wycieczce do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
            Zanim rozpoczęło się zwiedzanie Sejmu, zatrzymaliśmy się na chwilę pod Pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego – znajdującym się naprzeciw kompleksu budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

• Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

• Tuż przed świętami Bożego Narodzenia naszą szkołę odwiedziła znana pisarka, pani Justyna Bednarek.
            Autorka uwielbianych przez dzieci książek gościła u nas dwa dni i spotkała się z większością klas 0- III. Dzieci z uwagą słuchały historii z życia autorki, zadawały ciekawe pytania.

• Zajęcia otwarte w świetlicy 119

• 11 stycznia, podczas zajęć otwartych o tematyce zimowej, uczniowie m.in. utrwalili wiedzę na temat obecnej pory roku oraz sportów zimowych. Dzieci obejrzały film edukacyjny o znanych, polskich sportowcach zdobywających medale w zimowych dyscyplinach.
        • Bezpieczne Ferie Zimowe

• W trosce o naszych uczniów, 12 stycznia 2024 roku (piątek) w naszej szkole odbył się apel dotyczący bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Na holu pierwszego piętra, pod opieką wychowawców, zebrała się młodsza społeczność szkolna. Obecnością zaszczyciły nas również: Pani Wicedyrektor Ewa Rudomino, Pani Wicedyrektor Renata Królak oraz Pani Wicedyrektor Agnieszka Cieniuszek.

• Grudniowe zajęcia świetlicowe

• W poniedziałek 11 grudnia odbyło się świetlicowe spotkanie z Mikołajem. Odwiedził nas bardzo miły i długo wyczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, na plecach worek, a w nim prezenty i słodkości dla uczniów.
        • Innowacja pedagogiczna Dobre maniery na co dzień

• W świetlicy szkolnej w sali 118, w ramach zajęć innowacyjnych, są prowadzone zajęcia pt. Dobre maniery na co dzień.
            Savoir-vivre - to zbiór zasad dobrego wychowania, dobrych manier, znajomość obowiązujących reguł grzeczności, których należy przestrzegać.
        • Jasełka

• 22 grudnia, na hali sportowej, odbyły się szkolne jasełka w wykonaniu klasy 2f pod opieką wychowawczyni Sylwii Białapko. Dzieci ubrane w urokliwe stroje, zachwyciły wszystkich swoim zaangażowaniem i wielkim przejęciem. W sposób niezwykle autentyczny pokazały widzom historię Jezusa, Maryi i Józefa.