• Polskie kroki ku wolności – czerwiec 1956- sierpień 1980 - Dzielnicowy Konkurs Historyczny

• 26 kwietnia br. odbył się finał Dzielnicowego Konkursu Historycznego „Polskie kroki ku wolności – czerwiec 1956 - sierpień 1980”. Organizatorem konkursu był zespół historyków Szkoły Podstawowej nr 366. W finale wzięli udział uczniowie klas ósmych ze Szkół Podstawowych nr 154, 257 i 366. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą historyczną.

• Bajkoterapia - lęk przed zwierzętami

• Człowiek boi się różnych rzeczy, zjawisk, ludzi. Bywa tak, że bardzo trudno jest poradzić sobie z sytuacjami wywołującymi lęk, strach, szczególnie doświadczonymi w okresie dzieciństwa. Dlatego aby zapanować nad strachem powinno się go najpierw zrozumieć, zobaczyć, poznać i zracjonalizować.

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia w świetlicy klas 1 w sali 119 obchodziliśmy najpopularniejsze i najważniejsze na świecie święto ekologiczne – Dzień Ziemi! To wydarzenie, obok którego nie powinniśmy przechodzić obojętnie. To doskonała okazja, aby porozmawiać z dziećmi o przyrodzie, o ekologii, o tym, w jaki sposób możemy zadbać o naszą planetę. To też bardzo fajna inspiracja na pracę plastyczną dla dzieci.

• Akcja Żonkile

• 20. kwietnia uczniowie Naszej szkoły aktywnie włączyli się do Akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Polin. Na pamiątkę  powstania w getcie warszawskim w szkole były rozdawane papierowe żonkile przygotowane wcześniej przez uczniów. Uczniowie na lekcjach mieli przybliżony temat powstania w getcie warszawskim w sposób prosty i dostosowany do ich wieku.

• Bazie - praca plastyczna

• Sezon na wiosenne prace plastyczne można uznać oficjalnie za rozpoczęty! Słonko coraz częściej zagląda do okien, cieplej i radośniej jest w powietrzu. Można już zobaczyć pierwsze bazie. Dzieci ze świetlicy klas 1 z sali 119 wykonały bazie metodą kolażu. Przyklejały papierowe gałązki i kotki z waty.

• Nakręć się na pomaganie

• Po raz kolejny nasza społeczność szkolna pokazała, jak ważny jest drugi człowiek i jego potrzeby. Chcąc wesprzeć Natalię w jej chorobie, zebraliśmy bardzo dużo plastikowych nakrętek. Z całego serca dziękujemy za włączenie się w akcję. Jesteście wspaniali!

• Warsztaty ogrodnicze w świetlicy 119

• W świetlicy nr 119 odbyły się „Warsztaty ogrodnicze”. Uczniowie poznali etapy sadzenia roślin, warunki wzrostu. Samodzielnie mogli posadzić, posiać zioła, kwiaty. Posadzone roślinki dzieci mogły zabrać do domu.
        • Dzień Teatru w Szkole Podstawowej nr 366 - Podziękowania

• Minął piękny tydzień inspirowany działaniami teatralnymi, artystycznymi. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w jego tworzenie uczniom, klasom, nauczycielom. Mam nadzieję, że słowo "teatr" będzie wywoływało miłe wspomnienia i zachęcało uczniów i nauczycieli do różnych działań artystycznych.
        • Wycieczka klas 2a i 2b do straży pożarnej

• W dniu 31 marca 2022 roku klasa 2a oraz klasa 2b udały się na wycieczkę edukacyjną do Jednostki Gaśniczo - Ratowniczej nr 10 przy ulicy Czarodzieja w Warszawie. Uczniowie obejrzeli sprzęt, jakim posługują się strażacy w swojej codziennej pracy, ratując ludzi z pożarów czy wypadków.
        • Międzynarodowy Dzień Teatru - konkurs

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w kl. 0-3 został ogłoszony konkurs pt. "Zaczarowana lalka". Zadaniem dzieci było wykonanie wybraną techniką kukielki, pacynki lub marionetki. Jedynym ograniczeniem miała być wyobraźnia. I wierzcie mi - nie zabrakło jej! Wspaniałe, magiczne lalki można podziwiać na wystawie.

• Dni Teatru w naszej szkole - piątek

• W piątek w naszej szkole odbyła się prezentacja ostatniej stacji tematycznej. Przewodniczyła jej Wioleta Zawistowska. Stację przygotowali uczniowie klasy 7d, którzy zachwycili wszystkich pomysłowym przedstawieniem Dziadów Adama Mickiewicza. Stroje uczniów zaimponowały!
        • Dni Teatru w naszej szkole - czwartek

• Podczas czwartkowych lekcji języka polskiego uczniowie klas szóstych i siódmych prezentowali swoje talenty. Duże brawa dla naszych uczniów z Ukrainy, którzy recytowali wiersze w swoim ojczystym języku!

• Pomoc dla dzieci z Ukrainy

• W środę 30 marca dotarła do naszej szkoły pierwsza partia plecaków przekazana przez fundację KPMG, która działa na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych i przeciwdziałania wykluczeniu edukacyjnemu dzieci i młodzieży.  Są to wyprawki szkolne przygotowane dla dzieci z Ukrainy z klas 4-8, które niedawno rozpoczęły naukę w naszej szkole.