• Występ Wielkanocny w Domu Opieki

• 28.03.2024 14:42
      • 27 marca 2024 roku (środa) klasa 2e, pod opieką wychowawcy Pani Anny Wielechowskiej oraz Pani Magdaleny Panek, Katarzyny Dziadek i Ewy Osowskiej udała się do Domu Opieki przy ulicy Mehoffera w celu zaprezentowania przedstawienia wielkanocnego pt. „Jak kurczaczki i króliczki rozrabiały w koszyczku”. Dzieci miały na sobie prześliczne stroje świąteczne, nie zabrakło też króliczków, kurczaczków i pisanek zdobiących ubiór.
      •             Na miejscu zostaliśmy ciepło przywitani przez Panią Małgorzatę Pawińską, kierownika kulturalnego. Sala zapełniła się seniorami, podopiecznymi Domu Opieki. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na występ. Pani Magdalena Panek serdecznie powitała seniorów
        i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia. Uczniowie klasy 2e zaprezentowali swoje role. Z zaangażowaniem wykonali wybrane utwory muzyczne, między innymi – „Pisanki, pisanki jajka malowane”, „Z jajkiem i zającem”, „Sterczące uszka”. Zwieńczeniem występu był taniec dzieci do muzyki „Polka Italienne In E – Flat Minor”. Mali aktorzy ślicznie się pokłonili i otrzymali w zamian gromkie brawa. Na koniec spotkania dzieci rozdały seniorom ręcznie wykonane kartki wielkanocne z życzeniami świątecznymi. W trakcie rozdawania kartek dzieci chętnie rozmawiały ze starszymi widzami i przyjmowali gratulacje za piękny występ. Na pożegnanie sam Dyrektor Domu Opieki złożył podziękowanie za naszą inicjatywę, a małym artystom wręczył drobne upominki i słodkości. Spotkanie przedświąteczne w Domu Seniora było wyjątkowe, pełne wrażeń i niezapomnianych chwil. Wzruszenie starszych ludzi i radość z występu dzieci było bezcenne!

Serdecznie dziękujemy Pani Wicedyrektor Ewie Rudomino za możliwość zorganizowania wyjścia. Naszym kochanym wychowawcom świetlicy, Pani Dorotce Kaczor, Katarzynie Dziadek, Monice Stanilewicz, Grażynce Szabłowskiej, Annie Wineckiej
        i Małgorzacie Busmie z całego serca dziękujemy za zaangażowanie w wykonywanie kartek świątecznych.

Już myślimy nad kolejnym spotkaniem z seniorami:).

Opracowała:
        Magdalena Panek