• Świąteczne lapbooki inspirowane "Opowieścią wigilijną”

• 21.12.2023 09:39
      • W ramach innowacyjnego spojrzenia na pracę z lekturą, uczniowie klas: 6b, 6f i 6h pod opieką pani Wiolety Zawistowskiej przygotowali lapbooki, dotyczące poznanej ostatnio lektury pt. „Opowieść wigilijna".

• Lapbook może zawierać dowolną ilość schowków, kieszonek, karteczek, zakładek, mapek i rysunków. Te elementy sprawiają, że nauka staje się ciekawsza i pełna niespodzianek. Dzięki lapbookom uczniowie rozwijają różne umiejętności: pisanie, czytanie, logiczne myślenie, kreatywność. Uczą się także organizacji pracy w grupie, wykorzystania zdobytej już wcześniej wiedzy.

Uczniowie wykonali bardzo efektowne i ciekawe, interaktywne teczki lub rozkładane książki, w których znajduje się wszystko, co wiąże się z lekturą „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa. Opisali dokładnie czas i miejsce akcji książki, scharakteryzowali bohaterów, przygotowali interesujące ciekawostki, wykonali również kreatywne quizy, krzyżówki, konkursy i rebusy sprawdzające znajomość treści lektury. Po wykonaniu wspaniałych projektów uczniowie prezentowali je na forum klasy. Efekty ich pracy zostały wyeksponowane na gazetce ściennej w sali 39.

Ta forma pracy z opowiadaniem nawiązującym do Wigilii Bożego Narodzenia, nie tylko wpłynęła na integrację klas, ale również wprowadziła uczniów w świąteczną atmosferę.

Opracowała:
        Wioleta Zawistowska