• Mikołajkowy wieczór klasy 6f

• 11.12.2023 09:58
      • Uczniowie klasy 6f z pewnością musieli być w tym roku bardzo grzeczni, ponieważ Mikołaj był dla nich wyjątkowo łaskawy i przygotował w dniu swoich imienin wiele różnych niespodzianek.
      • Mikołajkowe świętowanie rozpoczęliśmy od wielkiego pieczenia świątecznych pierniczków w sali wyposażonej w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Warsztaty pierniczkowe poprowadziła Pani Ania Tatko. W miłej oraz gwarnej atmosferze uczniowie przygotowali ciasto na pierniki, wałkowali ciasta, wycinali pierniki z foremek, wkładali pierniki do piekarnika, odmierzali czas pieczenia. Ta kulinarna zabawa sprzyjała zacieśnianiu koleżeńskich relacji, więzi między uczniami.

Uczniowie z zajęć wychodzili bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, piec pyszne pierniki. Dziękujemy Pani Ani Tatko za wspólnie spędzony czas w tak miłej atmosferze i zdradzenie nam przepisu na swoje pierniczki. Mikołajki od dziś pachnieć będą przyprawą korzenną.

Ten dzień był wyjątkowo smaczny i słodki, ponieważ pierniczkom towarzyszyła gorąca czekolada z piankami, która cieszyła nie tylko kubki smakowe, ale też oczy, ponieważ serwowana była w pięknych, świątecznych kubkach. Następnie udaliśmy się do naszej pięknie udekorowanej sali 39, gdzie wręczyliśmy sobie prezenty, a także obejrzeliśmy film; „Kronika świąteczna”, który również wprowadził nas w świąteczną atmosferę.

Szkołę opuściliśmy w późnych godzinach wieczornych. To był wspaniały dzień! Oby więcej takich!

Opracowała:
        Wioleta Zawistowska