• Wycieczka klasy 5a i 5f do Zamku w Liwie

• 11.05.2023 11:31
      • Dnia 28 kwietnia uczniowie klasy 5a i 5f wybrali się na całodniową wycieczkę do Zamku w Liwie. Swoją wizytę rozpoczęli od lekcji muzealnej „Starożytny wehikuł czasu- historia pisma”. Uczestnicy poznali historię pisma- jego wynalezienia i zmian jakie przechodziło na przestrzeni tysiącleci. Spróbowali także własnych sił w pisaniu stalówką po czerpanym papierze.

• Następnie wzięli udział w grze terenowej. Po poznaniu zamkowej legendy szukali rozwiązania przeróżnych zagadek i łamigłówek, poszukiwali zaginionych pierścieni, by uwolnić Żółtą Damę.

Kolejne zajęcia dotyczyły rozwoju uzbrojenia. Uczniowie mieli okazję poznać przeszłość z perspektywy techniki wojskowej- broni palnej, broni białej i umundurowania. Zajęcia te były bardzo ciekawe, uczniowie mogli sami wziąć do rąk różnorodne rekwizyty dawnego uzbrojenia.

Po części edukacyjnej przyszedł czas na przyjemności. W pięknym i malowniczym ogrodzie dzieci rozłożyły koce i zajadały się pysznymi przekąskami. Umilali sobie czas zabawami ruchowymi, a także grami karcianymi i planszowymi. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda. To był wspaniały dzień.

Opracowanie:
        Wioleta Zawistowska