• Szkoła w czasach pandemii

• 08.09.2020 17:03
      • Zasady funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 366 im. Jana Pawła II w czasie pandemii - dla rodziców.
      • Zalecenia dla rodziców:

1. Przestrzegaj zasad funkcjonowania szkoły w czasie epidemii.

2. Nie posyłaj do szkoły i placówki chorego dziecka.

3. Poinformuj szkołę jeśli domownicy są objęci kwarantanną.

4. Sprawdzaj na bieżąco informacje od dyrektora szkoły lub nauczycieli.

5. Zawsze odbieraj telefon ze szkoły, jeśli nie możesz odebrać pilnie oddzwoń.

6. Po otrzymaniu telefonicznej informacji od pielęgniarki szkolnej, że dziecko źle się czuje, zgłoś się po niego niezwłocznie.

7. Poważne objawy chorobowe zaobserwowane u dziecka, oraz zmierzona temperatura 38°C lub więcej, obligują do odebrania dziecka ze szkoły oraz kontaktu z lekarzem w celu uzyskania porady.

8. Sprawdzaj, czy dziecko nie ma nie ma zbędnych rzeczy w plecaku.

9. Zapewnij dziecku maseczkę / maseczki do noszenia w szkole (ewentualnie własny środek do dezynfekcji).

10. Przypomnij dziecku zasady bezpieczeństwa podczas posiłków.

11. W miarę możliwości unikaj transportu publicznego w drodze do lub ze szkoły; pomyśl o spacerze lub rowerze.

12. Przypomnij dziecku, że zasady bezpieczeństwa obowiązują przed lekcjami i po nich.