• Lekcje dualne w klasach 2 i 3

• Już od trzech lat nasza szkoła prowadzi dla uczniów unikatową innowację pedagogiczną: lekcje dualne. Polegają one na „zanurzeniu” uczniów w język angielski poprzez osłuchiwanie się z polsko – angielskimi komunikatami słownymi – wychowawcy oraz nauczyciela języka angielskiego. Metoda ta daje zdumiewające efekty w rozumieniu komunikatów anglojęzycznych przez dzieci.

• Jak klasa 1b przygotowywała się do Świąt?

• W tym specjalnym czasie nauki zdalnej, uczniowie klasy 1b rozpoczęli przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w nietypowy sposób. Od środy – 16 grudnia, otrzymywali specjalne świąteczne zadania. Efekty ich pracy można podziwiać w galerii.

• Najpiękniejsze życzenia klasy 3d

• Dzisiaj był wyjątkowy dzień. Wszyscy razem spotkaliśmy się przedświątecznie, aby złożyć sobie życzenia. Odświętnie ubrani, uśmiechaliśmy się do siebie, życzyliśmy sobie wszystkiego dobrego na zbliżające się Święta. Było to najpiękniejsze życzenia, bo płynęły z  naszego serducha.

• Kartki i życzenia świąteczne uczniów klasy 4b i 4c

• Z ogromną dumą prezentuję Państwu świąteczne prace klasy 4b oraz 4c: śpiewniki zawierające kolędy oraz piosenki angielskie, jak również życzenia oraz plakaty. Z całego serca życzymy Wesołych i zdrowych Świąt!

• ¡Feliz Navidad y Próspero Año Nuevo! – Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

• Mimo, że inne niż każde poprzednie są te Święta to jednak wszyscy chcieliśmy mieć choć namiastkę tego, co zapewne odbyłoby się w szkole... wspólne pisanie kartek świątecznych, wspólne kolędowanie i Wigilia. Wszystko to musiało się odbyć oczywiście, tyle że w wersji online... Popatrzcie i posłuchajcie jak udało się nam to zrealizować...

• Życzenia świąteczne dla Powstańców

• Czas przedświąteczny to czas, kiedy nikt nie powinien czuć się samotny czy zapomniany... Dlatego Wolontariat szkolny włączył się w akcję Fundacji Pamięci Narodów, Stowarzyszenia Głos Bohatera, Stowarzyszenia „Pro-Patria – lokalni patrioci” oraz Miejskiego Przedszkola nr 2 w Płocku.

• Warsztaty ekologiczne kl. 3c i 3d

• W grudniu klasy 3c i 3d odbyły cykl ciekawych warsztatów ekologiczne on line, które poprowadziła Fundacja Alter Eko. Dzieci uczestniczyły w zajęciach o segregacji śmieci i recyklingu. Wirtualnie segregowały śmieci oraz dowiedziały się, w jaki sposób są przetwarzane.
        • Spotkanie wigilijne w klasie 0a

• W czwartek 17 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne w klasie 0a. Na naszą wigilię została zaproszona pani dyrektor Renata Królak i wspólnie z nami celebrowała ten wyjątkowy dzień.
        • Napisz. Nienawidzę pisać!

• Drodzy Rodzice i Nauczyciele!
            Wielu z nas zastanawia się, jak pomóc dzieciom w poprawie czytelności pisma oraz usprawnieniu tej umiejętności, aby dziecko nie odczuwało dyskomfortu podczas wykonywania tej czynności. Same ćwiczenia w pisaniu, przepisywaniu dużej ilości tekstów nie są rozwiązaniem.

• Warsztaty online 3a

• Zdalna nauka nie oznacza wcale, że musimy rezygnować z ciekawych zajęć. Przeciwnie, są one bardzo atrakcyjne:) Klasa 3a uczestniczyła już w kilku warsztatach online: w Muzeum Narodowym, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, w edukacji filmowej oraz w spotkaniu z...Mikołajem.

• Mikołajki w klasie 3d

• W mikołajkowy poniedziałek 7 grudnia wszystkie dzieci z klasy 3d pomimo, iż w swoich domach to jednak wspólnie spędzały czas. Wyczekiwały na śnieg, na Świętego Mikołaja i oglądały zimowy film pt. "Szybcy i śnieżni".
        • Konkurs czytelniczy klasy VIa

• W listopadzie odbył się konkurs czytelniczy w klasie VIa . Do rywalizacji przystąpiła cała klasa, podzielona na grupę dziewczynek i chłopców. Kryteria oceny przez jury to: płynność, wyrazistość, ekspresja i dykcja przeczytanego fragmentu książki "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica biblioteki".

• Informacje dotyczące akcji Zima w Mieście 2021

• Rodzice, którzy zgłosili dziecko na akcję Zima w mieście proszeni są o:
            - pobranie z systemu karty kwalifikacyjnej (będzie to możliwe od godz. 12:00 - 16.12.)
            - dokonanie opłaty za opiekę i wyżywienie
            - dostarczenie do szkoły podpisanej karty wraz z załącznikami oraz potwierdzeń wykonanych przelewów lub dokumentu uprawniającego do zwolnienia w opłat.

• Warsztaty Media społecznościowe i cyberprzemoc

• W grudniu klasa VI A uczestniczyła w warsztatach "Media społecznościowe i cyberprzemoc". Zajęcia poprowadził p. M. Lisowski z zawodu prawnik i fotograf. Zajęcia były interesujące, uczniowie odpowiadali na pytania i sami sobie uświadamiali, jakie zagrożenia niesie nie kontrolowanie ilości godzin spędzonych w świecie wirtualnym.

• Spotkanie z aktorem Teatru Roma

• Pan Krzysztof Cybiński, aktor Teatru Roma, spotkał się z uczniami klasy 5a, aby za pomocą platformy Teams opowiedzieć o dubbingu. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest dubbing, jak jest nagrywany. Zwiedzili wirtualnie studio dubbingowe i mogli posłuchać efektów pracy aktora.  Lekcja była ciekawa i pouczająca.