• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Tego dnia, każdy uczeń jak co roku mógł przynieść ulubionego misia do szkoły. Na każdego, kto przyniósł maskotkę czekała słodka niespodzianka.
        • Kampania społeczna

w dniach
            od 25.11.2019 r. do 10.12.2019 r. 2019 roku będą realizowane lokalne działania w ramach kampanii społecznej 16 DNI PRZECIW PRZEMOCY. Działania adresowane są do osób zamieszkałych na terenie dzielnicy Białołęka, które borykają się z problemem przemocy w rodzinie, ale również do wszystkich osób zagrożonych jej wystąpieniem (np. problem uzależnienia od alkoholu, konflikty małżeńskie, problemy wychowawcze z dziećmi).

• Karmnik w ogrodzie szkolnym

• Dzieci z sali 208 podczas zajęć  świetlicowych dowiedziały się, że niektóre ptaki  zimują w Polsce. Wspólnie z wychowawcami świetlicy postanowiły, że pomogą im przetrwać zimę. Ustaliły w jaki sposób należy je dokarmiać, żeby im nie zaszkodzić.

• Konkurs Recytatorski - Poezja Doroty Wawiłow

• Niezmiernie miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami Konkursu Recytatorskiego "Poezja Doroty Wawiłow", który odbył się 27.11.2019 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Inspiracja”.

• Kochamy Misie - jesteśmy troskliwi - projekt

• Idziemy na zakupy…- lekcje języka hiszpańskiego i francuskiego

• Jak efektywnie nauczyć młodych ludzi języka obcego? Sposobów jest wiele – wiedzą o tym wszyscy językowcy. Tym razem z piąto- i szóstoklasistami postawiliśmy na scenki z codziennego życia. Byliśmy na zakupach, u lekarza… - uczniowie (zawsze chętni do współpracy :) zadbali o potrzebne rekwizyty i kostiumy.
        • Przybądź Święty Mikołaju – ozobot

• Piątkowe zajęcia z programowania w świetlicy odbyły się pod hasłem: „Przybądź Święty Mikołaju”. Po przywitaniu i krótkiej rozmowie o wymarzonych prezentach przedstawiono kartę pracy.

• Koderek - konferencja

• W sobotę 16 listopada w Szkole Podstawowej Nr 339 na Stegnach odbyła się konferencja KODEREK. Nasi uczniowie z klas VII i VIII wspierali organizację tego wydarzenia.
        • Dzień Pluszowego Misia

• Pluszowy miś to jeden z nieodłącznych elementów dzieciństwa – bo przecież każdy z nas miał kiedyś taką przytulankę. Pluszowy miś ma już ponad sto lat (pierwsza tego typu maskotka powstała w 1902 r.), więc nie dziwi nas, że zabawka ta doczekała się swojego święta.

• Modliszki w świetlicy

• W świetlicy 118 dzieci spotkały się z niecodziennym gościem. Była to koleżanka z klasy VII, która zaprezentowała swoją hodowlę modliszek. Opowiedziała o pielęgnacji, karmieniu i potrzebach modliszek.
        •  Ja, żołnierz Powstania - konkurs
          • Ja, żołnierz Powstania - konkurs

• 19 listopada uczennice naszej szkoły wzięły udział w V Międzydzielnicowym Konkursie dla uczniów warszawskich szkół podstawowych Ja, żołnierz Powstania pod patronatem Związku Powstańców Warszawskich.
        • Dyżur w przerwie świątecznej

• Szanowni Rodzice,
            w związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną informujemy, że w dniach i godzinach:
            23.12.2019 r. - 800-1700
            24.12.2019 r. - 800-1400
            27.12.2019 r. - 800-1700
            30.12.2019 r. - 800-1700
            31.12.2019 r. -  800-1400
            02.01.2020 r. -  800-1700
            03.01.2020 r. -  800-1700

• Kwesta - Pola Nadziei

• Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom i Wolontariuszom, którzy wsparli kwestę dla Hospicjum Domowego w czasie zebrań szkolnych. Wdzięczność należy się też dzieciom, które wykonały prezenty na tę akcję.
        • 3a w Muzeum Ewolucji

• W dniu 7 listopada uczniowie klasy 3a odwiedzili Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN znajdujące się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie wzięli udział w warsztatach edukacyjno–artystycznych „Świat dinozaurów”.

• Pamięć o bohaterach

• Dzieci z klasy 2d 14 listopada 2019 r. odwiedziły na Cmentarzu Tarchomińskim groby młodych bohaterów Białołęki, którzy zginęli podczas Powstania Warszawskiego. Dzieci zapaliły również znicze na opuszczonych grobach.

• Drogi do niepodległości Polski - konkurs

• 14 listopada 2019 z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę  w naszej szkole odbył się konkurs „Drogi do niepodległości Polski”. Konkurs miał charakter drużynowego turnieju wiedzy.

• Wieczorek literacki w świetlicy

• Za oknem paleta ciepłych barw jesiennych. Urzekło nas piękno tej pory roku. To właśnie jesień skłoniła nas do zorganizowania w świetlicy szkolnej wieczorku literackiego.

• Zajęcia warsztatowe w Fotoplastikonie

• Uczestnicy koła "Sekrety historii" wzięli udział w zajęciach warsztatowych pt. "Moją bronią był aparat". Interaktywna forma zajęć pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć jak ważne było wykonywanie zdjęć w czasie Powstania Warszawskiego (i nie tylko).
        • Wycieczka klasy VIIIa zabytkowym Ogórkiem

• Uczniowie klasy VIIIa podążając  "Szlakiem Kamieni na Szaniec oraz "Powstania Warszawskiego" odwiedzili miejsca pamięci  oraz poznali historię Alka, Zośki i Rudego. Zobaczyli Liceum Stefana Batorego, Krakowskie Przedmieście (Pomnik Mikołaja Kopernika), Aleję Szucha-Pawiak, Arsenał, a na koniec spacerowali po Powązkach Wojskowych.
        • Wyjście do Muzeum Narodowego Va

• Klasa Va uczestniczyła w lekcji muzealnej dotyczącej "Świata mitów". Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę rozpoznając postacie mitologiczne w malarstwie i rzeźbie.