• Dzielnicowy turniej warcabowy

• We czwartek  22.03.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 344  odbył się IV DZIELNICOWY TURNIEJ WARCABOWY pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka.

• Zdobienie jaj wielkanocnych

• W okresie przedświątecznym uczniów naszej szkoły opanował dziwny wirus. Po dokładnym zbadaniu sprawy okazało się, że uczniowie klas I - IV złapali bakcyla tworzenia, oklejania i ozdabiania wielkich jajek.

• Aquawystawa

• 19 marca klasa Ib zwiedziła Aquawystawę w Galerii Północnej. Na początku uczniowie poznali parę ciekawostek na temat fok bałtyckich, które są gatunkiem chronionym.
        • Wyprawa do Teatru Imka

• Pierwszy Dzień Wiosny 2018 roku klasa 2g spędziła na wyprawie do Tetaru Imka. The English Theatre Company tym razem wystawiło przedstawienie Shedload Theatre na bazie powieści Richmal Crompton „Just William’s luck”.
        • Wizyta 3n w Muzeum Archeologicznym

• W marcu klasa 3n wybrała się do Muzeum Archeologicznego na warsztaty tkania kolorowych krajek. Na zajęciach dzieci zapoznały się z techniką tkania na krosnach.

• Zajęcia z Wychowania komunikacyjnego

• 15 marca 2018 roku klasa 1a uczestniczyła w zajęciach komunikacyjnych organizowanych w ramach projektu „Nasza wspólna sprawa, ekologiczna Warszawa”. Odbyły się w salach i w pojeździe. Pracownicy ZTM omówili z dziećmi podstawowe zasady bezpiecznego podróżowania transportem publicznym. Uczniowie poznali jego zalety, środki komunikacji miejskiej i informacje na temat właściwego zachowania w trakcie podróży.

• Warsztaty z GROM Combat KIDS

• 13 marca 2018 roku do klasy 1a z kolejną wizytą przybył trener z GROM Combat KIDS tym razem był to pan Mateusz Jankowski. Uczniowie poznali zasady samoobrony i wiedzą już jak poradzić sobie w sytuacji, gdy ktoś jest agresywny.

• Tydzień Kina Hiszpańskiego

• Tydzień Kina Hiszpańskiego to coroczny przegląd najciekawszych produkcji z Półwyspu Iberyjskiego. Festiwal prezentuje najnowsze produkcje odzwierciedlające bogactwo gatunkowe i tematyczne nowego kina hiszpańskiego.
        • „Księżniczka Szeherezada i Piraci”

• 26 lutego 2018 roku klasa 3a i 3t miały okazję rozwijać swoje zainteresowanie sztuką. Byliśmy świadkami pięknego przedstawienia pt. „Księżniczka Szeherezada i Piraci” w Palladium.
        • Unosi się czy tonie?

• Na kolejnych zajęciach „Eksperymenty i doświadczenia”  w świetlicy dzieci wykonały doświadczenia związane z pływaniem i tonięciem ciał stałych w wodzie.

• Wizyta w Teatrze Buffo

• Dnia 2 marca 2018 roku wybraliśmy się na spektakl pt. „Skąpiec" do Teatru Buffo. Sztuka została wyreżyserowana przez Jarosława Szweca.

• Targi edukacyjne

• 22 i 23 lutego klasy III gimnazjum brały udział w Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym organizowanym przez Perspektywy. Targi szkół średnich odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

• W krainie Wyobraźni

• W każdą środę, w świetlicy z klasami III wędrować będziemy po Krainie Wyobraźni. To miejsce, w którym nie ma złych pomysłów.
        • Śladem warszawskich neonów

• 16 lutego 2018 r. klasa 2L miała przyjemność zwiedzić Muzeum Neonów w Warszawie, oraz uczestniczyć w ciekawej lekcji zatytułowanej „Śladem warszawskich neonów”.

• Gry matematyczne  w świetlicy
          • Gry matematyczne w świetlicy

• W świetlicy szkolnej dzieci chętnie uczestniczą w grach i zabawach dydaktycznych. Od dawna wiadomo, że dzieci najlepiej przyswajają nowe treści i utrwalają nabyte już umiejętności poprzez zabawę. W związku z tym w świetlicy staramy się organizować dużo  takich zajęć.